24 травня 2015 в Тернополі в день пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія і тезоіменитства Блаженнішого Мефодія, пройшла панахида за Блаженнішим та вечір пам’яті, організовані Тернопільською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви на чолі із Преосвященним Мстиславом та Фондом пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія, очоленим Наталією Шевчук.

На вечорі пам’яті було презентовано книгу “Один народ, одна мова, одна церква”, що об’єднала статті та проповіді Блаженнішого Мефодія, підготовану видавничим відділом Фонду пам’яті Блаженнішого Мефодія.

У залі Тернопільської обласної філармонії зібрались представники духовенства, парафіяни, рідні та близькі митрополита, представники влади. В організації заходу взяли участь Голова Тернопільської обласної ради Василь Хомінець, Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна та Тернопільський міський голова Сергій Надал.

На вечорі було нагороджено подячними грамотами та першими екземплярами видання найвірніше оточення Блаженнішого, а також виділено кошти для рідних загиблого в АТО військового парафіянина Тернопільської єпархії УАПЦ та сім’ї українського військовослужбовця, що перебуває в зоні АТО.