З нагоди 25-річчя незалежності України митрофорний протоієрей Роман Будзинський – духівник Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія та довголітній особистий секретар спочилого Предстоятеля УАПЦ, Іван Бойко – координатор відділу реабілітації дітей та молоді і Валентина Будзинська – куратор спільного проекту Фонду і Парафії Святих Жон-Мироносиць УАПЦ Тернопільської єпархії «Долонька Милосердя» у складі офіційної делегації звершили прощу до Сполучених Штатів Америки.

Перебуваючи у Нью-Джерсі, протоієрей Роман відвідав православний центр української діаспори у Саут-Баунд-Бруку, який є своєрідним «українським Єрусалимом поза Батьківщиною». У крипті храму св. Апостола Андрія Первозванного, де спочиває тіло першого українського патріарха, протоієреєм Романом була відслужена панахида за спокій душі Святішого Патріарха Мстислава.

На свято Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії отець Роман з делегатами мали честь молитися в Українському Православному Катедральному Соборі Святого Володимира в місті Нью-Йорк.

Згодом, під час зустрічі з представниками української православної діаспори, отець Роман відзначив, що:«Третє відродження УАПЦ в Україні ніколи б не відбулося без жертовної помочі української діаспори. Саме тому, ми, духовенство УАПЦ, молилися, молимося і молитимемось за українську діаспору Америки, а також нашого спочилого Патріарха, постать якого стала символом боротьби українства за своє незалежне церковне буття в ХХ столітті».

Також, презентувавши діяльність Фонду, протоієрей Роман наголосив на унікальній історичній ролі в становленні УАПЦ її третього Предстоятеля — Блаженнішого Митрополита Мефодія та оповів представникам діаспори про плани Фонду стосовно видання та популяризації богословської спадщини Блаженнішого.

Книга Блаженнішого Митрополита Мефодія "Один народ, одна мова, одна церква"

Translate »