7 вересня вшановується пам’ять святого Созонта, який походив із Лікаонії та віддав життя за віру в Христа. Стаття розповідає про його духовну місію, подвиг мучеництва та дива, пов’язані з його смертю.

Життя та мучеництво вірного пастуха

Мученик Созонт, походив із Лікаонії, був пастухом. Він уважно читав Писання і любив ділитися своїми знаннями про Єдиного Бога з пастухами, які збиралися біля нього. Багатьох він привів до віри в Христа.

Якось уночі, коли він сидів під дубом, йому було видіння, яке закликало його до подвигу мучеництва за Христа. Він вирушив у місто Помпеополь, де готувалося святкування на честь язичницького золотого ідола, що стояв у капищі. Ніким не помічений, святий Созонт увійшов у капище, відламав руку ідола і, роздробивши її, роздав золото жебракам.

Зникнення руки в ідола викликало тривогу і сум’яття в місті: багатьох почали підозрювати, залучати до допиту та мучити. Не бажаючи бути винним у стражданні інших людей, святий Созонт пішов до імператора Максиміана (284–305) і оголосив, що він відламав руку в ідола. “Я це зробив, – сказав він, – щоб показати безсилля вашого бога. Він не бог, а німий і глухий ідол. Я хотів би всього його роздробити на частини, щоб люди не поклонялися більше виробам рук своїх”.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Імператор у сильному гніві наказав нещадно мучити святого Созонта. Його повісили і стругали тіло залізними кігтями, потім одягли йому на ноги залізні чоботи з цвяхами всередині, і водили містом. Після цього знову повісили і били залізними палицями доти, доки не роздробили кістки. У страшних муках святий Созонт віддав дух свій Богові (бл. 304).

За наказом імператора слуги розвели сильний вогонь, щоб спалити тіло мученика, але раптово заблищала блискавка, загримів грім і сильний дощ залив полум’я багаття. Вночі християни взяли тіло мученика і поховали його.

Святий Созонте, який віддав своє життя за віру в Христа та захищав її мужньо, ми звертаємося до тебе з поклоном і проханням. Ти став прикладом вірності і мужності в ім’я Господа.

Молимося перед тобою, святий Созонте, з проханням охопити нас своєю молитвою і заступництвом перед Богом. Допоможи нам знайти силу віри та мужність у подоланні життєвих випробувань і спокутувати гріхи.

Святий Созонте, будь нашим захисником у складних часах і допоможи нам жити за Божими заповідями. Ми благаємо твоєї молитви перед престолом Божим і віримо в твою благодать та заступництво.

Молитва до святого Сазонта:

Нехай твоя свята молитва буде нашим наткненням у вірі та благочесті, і допоможе нам пройти наш життєвий шлях зі сміливістю і любов’ю до Бога та співблагодаті з нашими братами і сестрами.

Святий Созонте, моли Бога за нас. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія