Святий Аверкій, єпископ Ієрапольський, прославився у II столітті у Фригії своєю вірою, чудесами та місією навернення язичників до християнства.

Вшанування пам’яті рівноапостольного святителя

22 жовтня вшановуємо пам’ять святого Аверкія.
Святий рівноапостольний Аверкій, єпископ Ієрапольський, чудотворець, прославився у II столітті у Фригії. Місто Ієраполь у ті часи населяли переважно язичники. Святитель молився Господу про спасіння їхніх душ і навернення до Істини.

Одного разу до святого Аверкія з’явився ангел і наказав розтрощити ідолів у язичницькому капищі. Святий з ревністю виконав Божий наказ. Почувши, що ідолопоклонники хочуть умертвити його, святитель прийшов на місце народних зборів і відкрито викрив помилки язичників. Язичники намагалися схопити святителя.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

У цей час у натовпі закричали три біснуваті юнаки. Народ збентежився, святитель же молитвою вигнав з них бісів. Бачачи юнаків здоровими, ієрапольці попросили святителя Аверкія навчити їх християнської віри. Згодом потім більшість мешканців прийняли святе Хрещення. Після цього святитель вирушив по сусідніх містах і селах, зцілюючи хворих і благовістячи про Царство Боже. З проповіддю він обійшов Сирію, Кілікію, Месопотамію, відвідав Рим і скрізь навертав до Христа багато людей.

Святитель Аверкій багато років захищав Церкву від єретиків, утверджував християн у вірі, наставляв заблукалих на істинний шлях, зцілював хворих і поширював славу Христову.

Божественний святителю Аверкію, молимо тебе, святого Божого чудотворця, прийми нашу молитву та молитви, які ми від серця покладаємо перед тобою. Ти, святий Аверкію, який служив Господу з такою вірою і ревністю, вразивши серця навколишніх чудесами і проповіддю Христової істини, моли Бога за нас перед Престолом Божим.

Просимо тебе, святий Аверкію, оберігати нас у складних часах, надавати нам силу у вірі, сприяти зціленню наших хворих і допомагати нам на шляху до спасіння. Молитвою твоєю, святий Аверкію, нехай Божа благодать і милість сповнить нас і наші серця.

Просимо тебе, святий Аверкію, також молити за всіх язичників та тих, хто ще не знайшов істини в Христі, щоб вони спізнали Христа та прийняли Його благодать у своєму житті.

Святий Аверкію, ти, як істинний слуга Господній, великий заступник перед Богом. Допоможи нам на цьому світі і сприяй нашому вічному спасінню. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія