Дізнайтеся про захопливу історію святителя Єпіфанія, архієпископа Кіпрського, який пройшов шлях від юдеї до великого духовного лідера. Відкрийте його непересічну віру, благочестивість та милосердя, які зробили його небесним покровителем Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія. Досліджуйте життєвий шлях святителя Єпіфанія, його великі звершення та надзвичайне спадщина, яку він залишив.

Від благочестивого юдея до небесного покровителя – витоки та велич святителя Єпіфанія

Святитель Єпіфаній: Життя благочестивого архієпископа Кіпрського

25 травня відзначається свято святителя Єпіфанія, архієпископа Кіпрського, який став небесним покровителем Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, голови Української Православної Церкви/Православної Церкви України.

Святий Єпіфаній народився в юдейській родині та сам був юдеєм. У своєму дитинстві, він зустрів ченця на ім’я Лукіан, який славився своєю благочестивістю. Один інцидент змінив життя Єпіфанія назавжди. Жебрак звернувся до Лукіана з проханням про харчування, а благочестивий чернець з радістю поділився своїм майном. Цей вчинок вразив молодого Єпіфанія настільки, що він вирішив стати християнином. Після того, як Лукіан навчив Єпіфанія і його сестру християнським істинам, вони обидва були хрещені і приєдналися до Церкви.

Пізніше Єпіфанія було обрано архієпископом острову Кіпр. Він відзначився своєю великою ревністю до віри, любов’ю до бідних та милосердям. Святитель Єпіфаній, за свою бездоганну поведінку, одержав благодать бачити сходження Святого Духа на Святі Дари під час Божественної літургії.

У кінці свого життя, Єпіфанія запросили до Константинополя на суд над великим святителем Іоанном Золотоустим. Однак, не бажаючи бути причетним до беззаконного собору, він покинув місто. Під час плавання на кораблі, святий відчув наближення смерті і перед своїм відходом дав останні повчання своїм учням. Він закликав їх дотримуватися заповідей Божих і зберігати чистість свого розуму. Через дві доби після цього святитель Єпіфаній помер.

Святителя Єпіфанія поховали з почестями в новій церкві, зведеній самим ним. Сьомий Вселенський Собор назвав святителя Єпіфанія отцем і вчителем Церкви. Його життя є прикладом великої віри, благочестивості та милосердя, які він несумнівно передав своїм послідовникам.

Молитва до святителя Єпіфанія:

Святий Єпіфанію, благоволи заступатись перед Господом за нас, грішників, і отримати від Нього прощення наших провин. Ти, який просяк милосердям та благочестям, звернися до Бога з молитвою за наші душі, щоб ми були сповнені Його благодаті.

Молимось до тебе, святий Єпіфанію, нехай твоя благодать зійде на нас, і нехай ми пізнаємо шляхи Господні. Будь нашою лампадою світла і провідником у житті, допомагаючи нам жити згідно Божої волі. Нехай твоя світла душа буде для нас прикладом віри, покаяння та любові.

Святий Єпіфанію, моли Господа, щоб він оберігав нас від злого, відволікав від нас спокуси та вказував нам праведний шлях. Допоможи нам у нашому духовному зростанні і допоможи нам бути вірними своєму покликанню.

Ми благаємо тебе, святий Єпіфанію, прийми нашу молитву процвітаючи в Господній благодаті. Допоможи нам стати гідними спадкоємцями Царства Небесного, де ми зустрінемося з тобою та всіма святими, щоб назавжди славити Божу любов та милосердя. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія