Дівоча чистота та мудрість Святої Анастасії Узорішительниці, народженої в римській сім’ї сенатора Претекстата, вражають своєю відданістю вірі. Її життєвий шлях відмічений відмовою від шлюбу та витримкою від катувань, а пізніше службою для ув’язнених та хворих. Святість Анастасії залишає невилучний слід у християнській історії.

Життя та Діяльність Святої, Чиє Життя Стало Втіленням Віри та Милосердя

Свята Анастасія Узорішительниця, чия пам’ять відзначається 22 грудня за новоюліанським календарем, народилася в Римі в сім’ї сенатора Претекстата. Вихована християнською матір’ю та святим Хрисогоном, вона стала символом мудрості та дівочої чистоти.

Помітною є її відданість обітниці дівоцтва, яку вона зберігала, відмовляючись від шлюбу з язичником. На жаль, після смерті матері її батько влаштував її шлюб без її згоди. Свята Анастасія витримувала тяжкі катування від чоловіка, вірна своїй вірі та обіцянці дівоцтва.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Після смерті чоловіка вона віддавала спадок на допомогу хворим та ув’язненим християнам. Її відвага виявилася особливою під час суду над Святим Хрисогоном. Після його смерті вона продовжила служити, допомагаючи іншим мученицям та ув’язненим.

Її здатність лікувати та духовна мудрість зробили її відомою як Узорозрішительницю. Вона не лише служила тим, хто потребував допомоги, але й відбудовувала їхню віру та надію. Свята Анастасія залишила важливий слід у християнській історії, бережучи духовне спадщиння та покликання до милосердя.

Молитва до св. вмчц. Анастасії Узорошительниці

О багатостраждальна і премудра великомученице Христова Анастасіє! Ти душею на Небсподобилисярестолу Господнього перебуваєш, а на землі, даною тобі благодаттю, різні зцілення здійснюєш.

Зглянься милостиво на нас, що стоїмо і молимось перед іконою твоєю, просячи твоєї допомоги. Вознеси до Господа святі молитви наш і виолагай нам прощення гріхів наших, недужим – зцілення, тим, що у скорооті та бідах перебувають – швидку допомогу.

Ублагай Господа, щоб сподобив нас всіх християнської кончини, доброї відповіді на Страшному Суді Своєму, щоб сподобилися і ми разом з тобою славити Отця і Сина, і Святого духа навіки-віків. АМІНЬ.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія