16 липня церква відзначає день преподобного Анатолія Печерського – святого, який присвятив своє життя Богові у Києво-Печерському монастирі. Це свято нагадує про преподобного, який прославився своєю святістю, благочестям та чудотворними дарами. Його життєвий шлях вражає і надихає вірних до покаяння та найближчого зв’язку з Богом.

Святий прославлений своїм життям у Печерському монастирі Києва

16 липня відзначається день преподобного Анатолія Печерського, одного з видатних святих Києво-Печерського монастиря. Це свято є нагадуванням про подвиги преподобного який прославився своєю благочестивістю та чудотворними дарами.

Перший преподобний Анатолій жив у XII столітті. Він був пострижений у ченці і присвятив своє життя затворництву в Печерському монастирі. Його дар чудотворення був величезним даром від Господа. Преподобного називали старим старцем Анатолієм чудотворцем. Він помер наприкінці XII століття, а його святі мощі зберігаються в Ближніх печерах монастиря.

Сьогодні світле свято проподобного Анатолія Печерського дає нам можливість згадати видатного святого, який відданний та присвятив своє життя Богові. Їхні подвиги і присутність в Києво-Печерському монастирі є невичерпним джерелом натхнення та духовного вдосконалення для всіх вірних.

Молитва до преподобного Анатолія:

О, святий преподобний Анатолію,
Ти, що в Печерському монастирі благочестиво жив,
І Богом дані дари чудотворства отримав.
Змалку, в молитві і пості, ти затворився,
І грішників до покаяння приводив.
Прийми нашу скромну молитву, о святий,
І поможи нам у наших потребах.
Захищай нас від злих духів і невдач,
Даруй нам благодать Божу і спокій душі.
О, святий Анатолію, моли за нас до Господа,
Щоб наші гріхи були прощені, а серця сповнені любов’ю.
Допоможи нам жити вірою і чистотою,
Так, як ти сам благочестиво жив.
Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія