В унікальному ході подій, керівництво самопроголошеної “ЛНР” вирішило звернутися до Руської православної церкви (РПЦ) з пропозицією прийняти їхні “єпархії”, розташовані на контрольованій бойовиками території. Зрештою, хто краще наділений моральною чистотою та духовністю, ніж терористи та порушники прав людини? Підтримаймо цю геніальну ідею та сподіваймось, що куратор УПЦ Антоній Паканич також долучиться до цього карнавалу.

Комедія року: “ЛНР” запрошує РПЦ прийняти їхні єпархії, які не мають нічого спільного з реальною церковною ієрархією!

У світі немає кращої комедії, ніж коли керівництво самопроголошеного “ЛНР” вирішує запропонувати Руській православній церкві (РПЦ) “подякувати” за готовність прийняти їхні “єпархії”. Нібито жителі цього фантомного “республіканського утворення” просили їх про це. Щоправда, про яке саме звернення йдеться, голова “ЛНР” Леонід Пасічник вирішив не роз’яснювати. Ну що ж, нехай лишається це великою таємницею.

Це така геніальна ідея – просити канонічну церкву прийняти у свої ряди єпархії, які розташовані на території, яку контролюють бойовики та терористи. Адже чому б не дати їм ще більше легітимності і дати змогу “священноначаллю” розповсюджувати свою пропаганду серед вірних. Якщо нам всім потрібно більше віри, то чому б не отримати її з рук осіб, які займаються викраденням, вбивствами та порушенням прав людини?

Та ми маємо бути вдячні керівництву РПЦ за таку велику щедрість та готовність прийняти такі “єпархії” тим паче, що УПЦ завжди була дієвим підрозділом МП. А може, вони вирішили, що їм не вистачає контролю над розумом вже достатньої кількості людей і тепер хочуть розповсюджувати свої ідеї через інші “утворення”. Це, безумовно, знак великодушності і толерантності з їх боку.

“Главы Луганской и Алчевской, Северодонецкой и Старобельской, а также Ровеньковской епархий неоднократно обращались ко мне с вопросами о своем будущем. Как и во всех остальных случаях, я сказал им: правильно делать так, как хотят жители Луганщины. Ведь мы строили нашу Республику для них и во имя их. Я рад, что духовенство приняло решение поддержать обращения жителей нашей республики о регистрации епархий в составе Русской православной церкви. Мы не допустим, чтобы на нашей земле происходило то, что сегодня творится на Украине, когда государство фактически заставляет церковь отказываться от своего существования, топчет святыни и покушается на основополагающее право любого человека — свободу вероисповедания. Благодарю руководство РПЦ за готовность принять наши епархии.
Хочу подчеркнуть немаловажный момент — безусловно, все религиозные организации, которые пройдут процедуру регистрации, смогут пользоваться всеми положенными им льготами, предусмотренными законом России. Это и льготные тарифы ЖКХ, и, конечно, льготная система налогообложения. Службы, ответственные за регистрацию, будут оказывать всем обратившимся необходимые консультации и поддержку.”

Отож, давайте підтримаємо цей чудовий план і передамо “єпархії” від таких доблесних представників “ЛНР”. Адже немає нічого кращого, ніж мати у своїх рядах організацію, яка відкрито протистоїть всім нормам міжнародного права та моралі. Нехай це стане новим канонічним слідом у розвитку церковного життя.

Нехай Бог благословить цю витончену дипломатію і хай ця “об’єднана церква” розповсюджує свою мудрість та миротворчість по всьому світу. Всім слава і пошана за таку блискучу ідею! Сподіваємось, що на офіційну передачу “єпархій” “ЛНР” запросить куратора УПЦ Антонія Паканича, щоб все по-протоколу.

Автор: журналіст В’ячеслав Ковтун

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія