Очільник Російської Православної Церкви (РПЦ) Московський Кіріл (Гундяєв) висловився щодо ситуації з митрополитом Павлом (Лебедем) з Української Православної Церкви (УПЦ) Московського патріархату. Його заява, у якій він говорить про переслідування митрополита та позиціонує себе як захисника, суперечить його підтримці російської агресії та благословленню насильства проти українського народу. Релігійні діячі та правозахисники закликають звернути увагу на цю суперечність та захищати Українську Православну Церкву від неправомірних переслідувань.

Очільник РПЦ випускає заяву, суперечну своїм вчинкам та підтримці російської агресії

Останнє звернення патріарха Російської Православної Церкви (РПЦ), Кирила (Гундяєва), стало прикладом брехні, маніпуляцій та лицемірства щодо України та Української Православної Церкви (УПЦ) Московського патріархату. У своїй заяві, він виголосив обурливі твердження, які стоять у супереч з його вчинками та підтримкою російської агресії.

15 липня, патріарх Кирил звернувся до предстоятелів різних православних церков і представників міжнародних організацій, заявляючи про “переслідування” митрополита Павла (Лебедя) з УПЦ (МП). Водночас, він безсоромно благословив російські війська на війну проти України, яка призвела до безлічі людських жертв та руйнації.

Патріарх Кирил намагається створити образ УПЦ (МП) як жертви “гонінь” з боку української влади, одночасно ігноруючи той факт, що саме РПЦ та її ієрархи були активними учасниками і агітаторами агресії Росії проти України. Його заява є яскравим прикладом лицемірства, коли в одній руці він виголошує заклики до захисту УПЦ (МП), а в іншій руці він підтримує військову кампанію, яка спричинила страждання українського народу.

Навіть у контексті недавнього рішення суду щодо Києво-Печерської лаври, Кирил намагається викривати його як “неправосудний” і продиктований українською владою. Однак, це рішення суду має цілком законну підставу, оскільки стосується питання підпорядкування лаври УПЦ (МП), яка знаходиться під прямим канонічним впливом РПЦ.

Нагадаємо, що сам митрополит Павло був звинувачений у порушенні рівноправності громадян залежно від їхніх релігійних переконань та виправдовуванні збройної агресії Російської Федерації. Його слова, публічні виступи, проповіді та численні інтерв’ю у яких він радів окупації частини території України, свідчать про безпідставну підтримку агресора і є необхідним об’єктом перевірки щодо можливого порушення закону.

Заява патріарха Кирила становить додаткове підтвердження того, що РПЦ, на жаль, стала політичним інструментом російського агресора, який використовує релігію для впливу на події в Україні. Це вимагає більш широкої уваги і реакції з боку світової спільноти, щоб забезпечити справедливість і захист релігійних прав українського народу.

Схоже, що РПЦ в особі патріарха Кирила почали відчувати на болотах, як палає агентурна бавовна УПЦ в Києві, а тому втрачають контроль над ситуацією в Україні та колишніми кадровими служителями, адже навіть якщо припустити, що Павла Лебідя обміняють, як свого часу Медведчука то для Кирила це поразка – щоб робити таку потрібну картинку “гонінь” і церковну політику в ЗМІ йому потрібні дійові особи в Києві, а не в Москві.