Сьогодні ми вшановуємо чудотворну ікону Божої Матері, відому як «Скоропослушниця». Цей образ, який є одним із найдревніших, має особливе місце в серцях вірян.

Вшануємо найдревніший образ Божої Матері та поділитися історією чудес і молитов за зцілення та захист

Історія ікони “Скоропослушниця”

Історія цієї ікони налічує вже століття. Її походження відзначається з X століття. Оригінальний образ зберігається на Святій горі Афон, у Дохіарському монастирі. Ця ікона стала відомою завдяки численним чудесам та чудотворним подіям, пов’язаним із нею.

Молитви за зцілення та захист

Віряні звертаються до Божої Матері “Скоропослушниці” зі спеціальними проханнями та молитвами. Ікона вважається покровителькою тих, хто шукає зцілення від онкологічних захворювань, кульгавості, сліпоти. Вагітні жінки та матері моляться перед цим святим образом, благаючи за здоров’я та добру долю для своїх дітей.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Чудо в історії ікони

Серед численних чудес, пов’язаних із іконою “Скоропослушниця”, відомий один випадок, датований 1664 роком. Монах Нил, проходячи біля ікони, яка знаходилася над входом у трапезну, підійшов до неї з палаючою лучиною в руці. Ця подія вразила всю Афонську гору і призвела до заснування храму на честь Божої Матері “Скоропослушниці”.

Ця історія свідчить про велику віру та дивовижні події, які можуть статися завдяки відкриттю щирого серця перед Божественним.

З молитвою до тебе припадаємо перед образом святим “Скоропослушнице Пресвятая Богородице”:

О Пресвятая Діво, Мати Господа нашого Ісуса Христа, скоропослушна заступнице всіх, що до Тебе з вірою приходять! Споглянь з висоти небесної величі Твоєї на нас, недостойних, що припадаємо до святого образу Твоєго, вислухай смиренну молитву нашу, грішних, і піднеси її до Сина Свого, вмоли Його, щоб осяяв душі наші, мороком покриті, світлом Божественної благодаті Своєї і очистив розум наш від помислів земних, нехай заспокоїть і зцілить страждаючі від ран серця наші, нехай направить нас на добрі справи і укріпить працювати перед лицем Його зі смиренням, нехай пробачить все, що вчинили злого, нехай визволить від вічних мук і не позбавить небесного царства Свого.

О Преблагословенная Богородице! Ти звеліла назватися в образі Твоєму Скоропослушницею, і звеліла всім приходити до Тебе з вірою, тож не зневаж нас, скорботних, і не допусти загинути нам в безодні гріхів наших, на Тебе після Бога всі ми покладаємось і надіємося на спасіння Твоє, і під Твій Покров і Заступництво вручаємо себе на віки віків. Амінь!

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія