Відкрийте для себе дивовижне життя і таємничі чудеса святителя Нектарія Егінського, одного з найбільш шанованих святих в Греції. Він став прикладом безмежної любові та благодаті, пройнявши життя вірних чудесами і надією.

Вшанування і Святість: Життя святителя Нектарія Егінського

Святий Нектарій Егінський: Життя, Дива та Шанування

Святий Нектарій Егінський, живший в період з 1846 по 1920 рік, залишив невимірний слід в історії Православної Церкви. Народившись в Туреччині і провівши більшу частину свого життя в Греції, він став відомий як чудотворець і цілитель, особливо для тих, хто стикається з раком.

Святитель був прославлений у лику святителів у 1961 році і став одним із найбільш шанованих святих в Греції. Його пам’ять вшановується 9 листопада, наступного дня після його смерті, а також 21 серпня у день перенесення його мощей у 1953 році. Заслуговуючи на особливе визнання, мощі святителя Нектарія знаходяться в монастирі Святої Трійці, заснованому ним на острові Егіна.

Після свого виходу на Небеса присутність святителя на Землі стала ще більш повною і виразною. Його благодатна сила розповсюджується, і чудеса, які відбуваються за його молитвами, не перестають дивувати. В одному з його відкриттів він заявив: «У мене гаряче бажання допомагати людям, бо я бачу Христа. Він все ще розп’ятий…»

Святий Нектарій став по справжньому духовним батьком для греків, і його шанують як мудрого наставника. Час від часу він з’являється перед людьми, зцілюючи та надаючи поради. Ікона чи фотографія святителя Нектарія тепер прикрашають практично кожен храм чи каплицю в Греції, що свідчить про його особливе місце в серцях вірян.

Багато людей з різних кінців світу приходять до монастиря Святої Трійці на Егіні, щоб відвідати святителя Нектарія. Це місце, де вони висловлюють свої прохання, виражають подяку та знаходять надію. Місцеві жителі перестали дивуватися численним чудесам, які трапляються через молитви святителя.

«Дійсно, для святого Нектарія немає нічого незцілимого», – кажуть греки, віддані своєму духовному батькові, який продовжує дарувати людям віру, любов і надію.

Багато настанов старця у Греції розібрані на цитати.

– «Під час молитви жени геть із думок будь-яку людину. Кажи: „Я лише Христа мого хочу зараз, нікого іншого“».

– «Про розчулення треба просити. Кажи в кінці повечір’я: „Господи, бачиш, що я не можу молитися, як хочу. Допоможи мені!“»

– «Добра совість — це найбільше з усіх благ».

– «Змиритися — це значить відсікти свою власну волю»…

Владика багато писав, при цьому часто друкуючи книги за свої гроші й роздаровуючи їх. Складений ним гімн Богоматері «Агні Парфене» знають і люблять сьогодні в усьому православному світі.

Але все ж, мабуть, не книги і не слова роблять його таким рідним і близьким тисячам тисяч християн. У всі часи людина більше всього потребує миру й радості, співчуття і любові. А вже їх у святого Нектарія — в достатку.

2020 року на Київщині з благословення митрополита Олександра Драбинко збудували дерев’яну монастирську церкву в ім’я святого Нектарія (Обухівський район, КМ «Хутір Ясний» (між селами Лісники та Ходосівка).

Монастир в ім’я святителя Нектарія Егінського в Хуторі Ясному це перший монастир Переяславсько-Вишневської єпархії Православної Церкви України: 18 червня митрополит Переяславський і Вишневський Олександр освятив наріжний камінь у фундамент храму, 21 липня ним же були освячені купол та накупольний хрест. 20 серпня, в день селищного свята Хутору Ясного, відбулося освячення Свято-Нектарівської церкви, яке очолив сам Предстоятель автокефальної Української Православної Церкви (ПЦУ) Блаженніший Митрополит Епіфаній у співслужінні собору ієрархів Православної Церкви України.

Святий Нектарій Егінський моли Бога за нас та Україну-матір!

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Молитва до святителя Нектарія:

О, Святителю Нектарію, отче Богомудрий! Прийми, блюстателю віри православної, сповіді уст людей християн, зібрані сьогодні тут благодаттю Божою, що в тобі живе. Вість досягла нас, що ти, великий у Святих угодниче Христовий, тим, хто у всіх кінцях світу ім’я твоє призиває, являєшся і від хвороб ракових зцілення даруєш.

Чули про ієрея, який з тобою одного імені і який храм в честь твого імені збудував, в скорботі великій перебував , бо раковою виразкою грудною вражений був, кров’ю кожен день точився і страждав сильно, але справи своєї святої не полишив. Несподівано ти, Святителю багатомилостивий, з небес зійшов, йому в храмі видимим з’явився. Він же, прийнявши тебе за собрата, одного з смертних, просячих твоїх молитв, говорить: « Хворий я сильно, але хочу святий алтар створити, потім хоч раз святу Літургію разом з прихожанами звершити, а після того і померти готовий, смерть бо мене не лякає».

Ти же, отче, бесплотним будуми, сльозами лице своє оросив і обійняв страждальця, цілуючи і говорячи; « Не сумуй, чадо моє, бо хворобою випробуваний здоровим будеш. Всі про це чудо знати будуть!». Він же, зцілений бувши, зрозумів , з ким розмовляв, а ти невидимим став.

О, великий угодниче Христовий Нектарію! Храм цей докінчений є нині і чудеса твої, що як море переливаються, примножуються! Ми ж пізнали, що молитві праведника має предшествувати зусердя наше до Служби Божої і готовність за Хреста померти, здоровими стаємо.

Молять тебе, отче праведний, хворіючі чада твої: хай здійсниться з нами воля Божа, блага, угодна і досконала, яка не хоче смерті грішника, але щоб він навернувся і живим був.

Ти ж , провіснику волі Божої, зціли нас благодатним явленням своїм, і нехай великим буде Бог на небесах і на землі на віки віків! Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія