Молитва до святих новомучеників та ісповідників землі Української є важливою частиною української культури та історії. Ця молитва була виголошена Предстоятелем Української Автокефальної Православної Церкви Митрополитом Київським і всієї України Мефодієм Кудряковим у 2000 році. Святі новомученики та ісповідники землі Української були жертвами репресій тоталітарного режиму, які віддали своє життя за ідеали свободи, національної гідності та православної віри. Молитва звертається до цих святих з проханням захистити Україну від невдач та труднощів, у тому числі від зовнішніх загроз. Вона також відіграє важливу роль у відродженні національної свідомості та єдності українського народу.

Значення та роль молитви до святих новомучеників та ісповідників української землі в наш час

Молитва до святих новомучеників та ісповідників землі Української: що вона означає та яку роль вона відіграє в історії України сьогодні

Молитва до святих новомучеників та ісповідників землі Української є важливою складовою української культури та історії. Ця молитва була вперше виголошена Предстоятелем Української Автокефальної Православної Церкви Митрополитом Київським і всієї України Мефодієм Кудряковим у Кафедральному соборі Святого Апостола Андрія Первозванного у м. Києві в 2000 році.

Святі новомученики та ісповідники землі Української – це люди, які жертвували своїм життям заради віри та захисту національної свободи України. Вони були жертвами репресій, зокрема, голодомору, політичних переслідувань, засуджень та інших форм насильства з боку тоталітарного режиму. Ці люди віддали своє життя заради ідеалів, що вони покладали в основу своєї діяльності – захист православної віри, національної гідності та свободи.

Ця молитва звертається до святих новомучеників та ісповідників землі Української з проханням захистити Україну від усіх видів невдач та труднощів. Зокрема, молитва включає прохання про захист від ворожих нападів та збереження від небезпек внутрішньої політичної та соціальної нестабільності. Ці прохання актуальні і дотепер, коли Україна знаходиться під загрозою з боку агресивної зовнішньої політики та інтервенції в свої внутрішні справи.

Ця молитва також відіграє важливу роль у відродженні національної свідомості та єдності українського народу. Вона згуртовує людей навколо спільних ідей та цінностей, відображає національну гідність та бажання захищати свої права та свободи.

Новомученики землі української – тепер це і ті, хто був закатований в Бучі, Маріуполі, Харкові, в малих та великих містах, це ті, хто загинув за свою землю, був вбитий чи поранений, це ті, хто втратили своїх дітей, батьків, сім’ї під завалами, це всі ті, хто змушений був залишити свій дім і тікати, тікати щоб вижити, вижити щоб захистити те, що ще залишилось, зберегти тих, хто вже старий та ще малий…

Таким чином, молитва до святих новомучеників та ісповідників землі Української є не тільки важливим релігійним текстом, але й символом національної свободи та самовизначення українського народу. Вона відображає історичну пам’ять та культурну спадщину України, а також є важливим елементом формування національної ідентичності.

Молитва до Новомучеників та Ісповідників Землі Української
Святі новомученики та ісповідники землі Української, щирі друзі Христові, окраса Царства Небесного, совість і слава народу нашого! Вашими молитвами, скорботами і працею розросталась засіяна на горах Київських апостолом Христовим Андрієм Первозванним, спасительна віра Православна. В ній утвердив люд український засновник і будівничий держави православної святий Володимир Великий.
Ми взиваємо до вас, заступників наших прославлених Церквою за стояння в правді та благочесті, взиваємо і до незчисленного, як зорі на небі, люду нашого із всякого прошарку; змореного голодом, живими похованих, спалених в огні, у воді потоплених, замордованих у тюрмах і таборах, чиї імена відомі лиш Богу. Ви всі пройшли через горнило страждань і мук, вас нищили за те, що ви безмежно любили рідну Церкву і матір-Україну. Ви всі стали святими.
Уклінно благаємо Вас оборонців наших: допоможіть земній Вітчизні, під покровом святих молитов ваших вистояти у випробуваннях і нестатках сьогоденних, захистіть від видимих і невидимих недругів, і упросіть Всемилостивого Господа, нехай ради страждань ваших простить слабкодухість і зради народу нашому, помилує возлюблену Батьківщину нашу, і поведе шляхом спасіння, оберігаючи від терну скорбот печалей, обдаровуючи нас миром, любов’ю і благодаттю.

О, святі новомученики та ісповідники землі Української, моліться за нас, щоб ми могли підтримувати свою віру в будь-яких обставинах, залишатися вірними нашій Церкві та нашій Батьківщині, і завжди бути готовими до жертвоприношення для їх захисту. Моліться за нас, щоб ми могли бути сильними віруючими, повні благодаті та любові до нашого ближнього.

О, святі новомученики та ісповідники землі Української, допоможіть нам жити за прикладом вашого благочестивого життя, щоб ми могли наслідувати вашу мужність і вірність, і також стати свідками Христа в світі. Нехай ваша молитва буде з нами завжди, і нехай ваші причастя і заступництво допоможуть нам досягти вічного блаженства в Царстві Небесному. Амінь.

Джерело: Фонд пам’яті Митрополита Мефодія