Міський голова Андрій Садовий передав 82% комплексу приміщення Львіської єпархії УПЦ МП на вулиці Пекарській у Львові Першому територіальному медичному об’єднанню. Приміщення монастиря ПЦУ, який там розташований, продовжить своє служіння. Це одна з багатьох змін у релігійному житті Львова, де відбувається активний процес розвитку різних конфесій та зміна належності громад.

Передача приміщення Єпархії УПЦ МП на Пекарській у Львові: вплив на медицину та релігію у місті

На початку квітня 2023 року міський голова Львова Андрій Садовий оголосив про передачу приміщення Львіської єпархії УПЦ МП на вулиці Пекарській у Львові у користування Першому територіальному медичному об’єднанню. Ця новина викликала багато коментарів та обговорень, оскільки приміщення монастиря ПЦУ, який там розташований, продовжить своє служіння.

Варто зазначити, що 82% комплексу приміщення на Пекарській вже зареєстрували за Першим ТМО, а медоб’єднання стало власником на підставі договору пожертви нерухомого майна. Це комплекс колишнього військового містечка №212, який складається з двох лікувальних корпусів і віварію. Власниками 18% комплексу є Українська Християнська Місія відродження і милосердя «Добрий самарянин», а 82% належать Львівській єпархії УПЦ (МП).

Незважаючи на це, монастир ПЦУ, який розташований в приміщенні, продовжить свою діяльність. Це є хорошою новиною для прихожан та громади, яка відвідує цей монастир. До речі, Свято-Воскресенський Новоафонський монастир був прийнятий до помісної Православної церкви у травні 2022 року, що стало ще однією важливою подією для цієї громади.

Тим часом, на фоні цієї новини, стали відбуватися й інші зміни у релігійному житті Львова. Наприклад, частина громади Святогеоргіївського храму перейшла до ПЦУ, після того, як духовенство цього храму оголосило про перехід до її складу. Також було заявлено про заснування нової церкви – Львівської православної церкви (автономної), яка зібрала під своє начало кілька громад. Ці зміни свідчать про живий процес розвитку релігійного життя у Львові та в Україні загалом.