Український парламент вніс проект резолюції про припинення договору оренди комплексів Почаївської Лаври з Українською Православною Церквою Московського Патріархату, посилаючись на порушення закону про релігійні організації та на монополію Церкви на використання комплексів. Почаївська Лавра – друге за величиною православне святе місце в Україні після Києво-Печерської Лаври та була у вільному користуванні Української Православної Церкви Московського Патріархату з 2003 року до 2052 року. Припинення договору оренди може бути ще одним кроком до ліквідації Української Православної Церкви Московського Патріархату та її афілійованих структур в Україні.
Депутати заявляють про порушення закону про релігійні організації та монополію Української Православної Церкви Московського Патріархату на використання комплексів Почаївської Лаври
Верховна Рада України внесла проєкт постанови про розірвання договору оренди комплексів споруд Почаївської Успенської лаври з Українською православною церквою Московського патріархату (УПЦ (МП)). За даними закону “Про свободу совісті та релігійні організації”, культові будівлі та майно, що належать державі, можуть передаватися у почергове користування релігійним громадам за їхньою взаємною згодою.
Проте, депутати Верховної Ради вважають, що УПЦ (МП) має монополію на використання релігійних споруд Почаївської лаври, що порушує закон. Відповідний лист митрополита УПЦ (МП) Онуфрія, в якому заборонено священникам здійснювати почергові богослужіння, був наведений як доказ монополії УПЦ (МП) на використання споруд лаври.
Почаївська лавра є другою найбільшою православною святинею в Україні після Києво-Печерської лаври, знаходиться у Тернопільській області та складається з 18 споруд. Комплекс перебуває у безкоштовному користуванні УПЦ (МП) з 2003 року до 2052 року. Тернопільська обласна рада також звернулась до уповноважених органів з проханням перевірити правомірність будівництва на території лаври та повернути її до державної власності.
“На сьогодні Почаївська Успенська лавра є джерелом “русского мира” на території ставропігійного монастиря в Україні. Вона вже тривалий час перебуває у юрисдикції УПЦ (МП) і стала форпостом антиукраїнських сил та осередком міжконфесійного протистояння й розбрату”, – пишуть законодавці у пояснювальній записці до постанови. На їхню думку під час повномасштабної війни Росії проти України розірвання цього договору оренди – “якраз на часі”.

Як повідомляється, проєкт постанови отримав підтримку більшості депутатів Верховної Ради. Відповідальні за виконання цієї постанови будуть визначені після її остаточного прийняття.
Розрив договору оренди Почаївської лаври може стати ще одним кроком до ліквідації УПЦ (МП) та її підпорядкованих структур в Україні.
Що стосується того, яка з конфесій після припинення договору оренди повинна проводити богослужіння в Почаївській лаврі, то це питання Православна церква України (ПЦУ) та Українська греко-католицька церква (УГКЦ) можуть вирішити за взаємною згодою, кажуть автори ініціативи. Це можуть бути почергові богослужіння або ж передача обом церквам певних частин споруд комплексу.
Соц.медіа