“Молитовник воїна” – збірник молитовних тексти, які допоможуть воїнам та всім шукачам духовної опори знайти покій, внутрішній спокій та взаємодію з вищими силами. Виданий Спасо-Преображенською ставропігійною парафією для допомоги у розповсюдженні безкоштовної духовної підтримки.

Бог любить кожного, кожному хоче допомогти, і людина може звертатися до Бога у всякий час та на всякому місці, у будь-яких життєвих обставинах, щоб прославляти та дякувати Господеві, просити Його про благословення і допомогу.

МОЛИТВИ ПОЧАТКОВІ

Читаються на початку кожного молитовного правила. Поклавши на себе знак хреста, промов:

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Спинившись, заспокой свої почуття, щоб твої думки лишили все земне, а потім читай наступні молитви без поспіху, мов серцем промовляючи:

Боже, будь милостивий до мене, грішного.

Боже, прости мені всі провини мої перед Тобою.

Господи Ісусе Христе, Сину Божий, молитвами Пречистої Твоєї Матері і всіх святих, помилуй мене. Амінь.

Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі.

Молитва до Святого Духа

Царю Небесний, Утішителю, Душе істини, що всюду є і все наповняєш, Скарбе добра і життя Подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.

Трисвяте

Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас. (тричі)

Мале славослів’я

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва до Пресвятої Тройці

Пресвята Тройце, помилуй нас: Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші імені Твого ради.

Господи, помилуй. (тричі)

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва Господня

Отче наш, що є на небесах! Нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Царство Твоє; нехай буде воля Твоя як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.

Бо Твоє є царство і сила і слава повік. Амінь.

КОРОТКІ МОЛИТВИ

Одну або декілька з цих молитов можна читати завжди за будь-якої потреби.

Слава Богу.

Слава Тобі, Господи, слава Тобі.

Господи, помилуй.

Господи, благослови.

Господи, спаси і охорони.

Дякую Тобі, Господи.

Господи Ісусе Христе, помилуй мене.

Боже, будь милостивий до мене, грішного.

Пом’яни мене, Господи, у Царстві Твоїм.

Уповання моє — Отець, пристановище моє — Син, покров мій — Дух Святий; Тройце Свята, слава Тобі.

Пресвята Богородице, помагай нам.

Все уповання моє на Тебе покладаю, Мати Божа, збережи мене під покровом Твоїм.

Святий (ім’я святого, до якого звертаєшся) і всі святі, моліть Бога за нас.

ВРАНІШНІ МОЛИТВИ

Від сну піднявшись, дякую Тобі, Пресвята Тройце, Боже наш, що Ти з великої милості Твоєї і довготерпіння не прогнівався на мене, лінивого та грішного, і не дав мені загинути з моїми гріхами, але, з властивим Тобі чоловіколюбством, підняв мене від сну, щоб з ранку прославляти владу Твою. І нині просвіти мої очі мисленні, відкрий мої уста, щоб навчатися слова Твого, і розуміти заповіді Твої, і чинити волю Твою, і вихваляти Тебе в сердечному сповіданні, і в піснях славити всесвяте ім’я Твоє, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Псалом 50

Цей покаянний псалом царя Давида читають на початку дня та будь-коли у разі каяття перед Богом.

Помилуй мене, Боже, з великої милості Твоєї і з великого милосердя Твого прости беззаконня мої. Особливо омий мене від беззаконня мого і від гріха мого очисти мене. Бо беззаконня моє я знаю, і гріх мій повсякчас переді мною. Проти Тебе Єдиного я згрішив і лукаве перед Тобою вчинив, отже праведний Ти в слові Твоїм і справедливий у присуді Твоїм. Ось бо в беззаконні зачатий я, і в гріхах породила мене мати моя. Бо Ти істину полюбив, невідоме й таємне мудрості Твоєї явив Ти мені. Окропи мене ісопом — і очищуся, омий мене — і стану біліший від снігу. Дай мені почути радість і веселість — і зрадіють кістки мої упокорені. Відверни лице Твоє від гріхів моїх і прости всі беззаконня мої. Серце чисте створи в мені, Боже, і духа праведного віднови в нутрі моєму. Не відкинь мене від лиця Твого і Духа Твого Святого не відніми від мене. Поверни мені радість спасіння Твого і духом могутнім укріпи мене. Навчатиму беззаконників шляхів Твоїх, і нечестиві навернуться до Тебе. Визволи мене від вини кривавої, Боже, Боже спасіння мого, і язик мій радісно славитиме правду Твою. Господи, відкрий уста мої, і язик мій сповістить хвалу Твою. Бо коли б Ти жертви забажав, приніс би я: всепалення Ти не бажаєш. Жертва Богу — дух упокорений, серцем скорботним і смиренним Ти не погордуєш. Ущаслив, Господи, благоволінням Твоїм Сион, і хай збудуються стіни Єрусалимські. Тоді буде угодна Тобі жертва правди, приношення і всепалення: тоді покладуть на Жертовник Твій тельців.

Молитва Оптинських старців

Цю молитву до Господа Бога можна читати на початку кожного дня.

Отче, дай мені з душевним спокоєм зустріти все, що принесе мені цей день. Дай мені цілком віддатися волі Твоїй святій. В усякий час цього дня в усьому настав і підтримай мене. Які б я не одержав звістки протягом дня, навчи мене сприйняти їх із спокійною душею і твердим упевненням, що на все свята воля Твоя. В усіх словах і справах моїх керуй моїми думками й почуттями. В усіх несподіваних випадках не дай мені забути, що все Ти послав. Навчи мене щиро й розумно обходитися з кожною людиною, нікого не соромлячи й не засмучуючи. Отче, дай мені сили знести втому прийдешнього дня та всі події сьогодення. Керуй моєю волею і навчи мене молитися, вірити, надіятись, терпіти, прощати й любити. Амінь.

МОЛИТВА ВЕЧІРНЯ

Боже вічний і Царю всього творіння, що сподобив мене до цього часу дожити, прости мені гріхи, які вчинив я в цей день словом, ділом і думкою, і очисти, Господи, грішну мою душу від усякої скверни тіла і духу. І дай мені, Господи, в цю ніч спокійний сон, щоб, уставши зі смиренного мого ложа, я догоджав Пресвятому Імені Твоєму в усі дні життя мого і переміг усіх ворогів тілесних і безтілесних. І охорони мене, Господи, від пустих думок і похотей лукавих, що оскверняють мене. Твоє бо є Царство, і сила, і слава, Отця і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

ПСАЛОМ 90

Читається у небезпеці та скорботі.

Хто живе надією на Всевишнього, той під покровом Бога Небесного спочиває. Каже він до Господа: «Ти моє пристановище і захист мій, Бог мій, і я надіюся на Нього». Він спасе тебе від сітки ловця і від пошесті згубної. Плечима Своїми Він захистить тебе, і під тінню крил Його ти надійно спочиватимеш. Обороною тобі буде правда Його. Не побоїшся страху вночі, ані стріли, що летить удень; ані пошесті, що діє в темряві, ані напасти духа зла опівдні. Впаде коло тебе тисяча, і десять тисяч правобіч тебе, але до тебе не наблизиться. Тільки очима твоїми будеш дивитися і помсту над беззаконними бачити. Бо ти сказав: «Господь — надія моя», і Всевишнього ти обрав за оборонця собі. Отже, не прийде до тебе лихо, і пошесть не наблизиться до оселі твоєї. Бо Він ангелам Своїм звелить, щоб охороняли тебе на всіх стежках твоїх. На руках вони понесуть тебе, щоб нога твоя не спіткнулася об камінь. На гаспида й василиска ти наступатимеш і потопчеш лева й змія. Бо скаже Господь: «За те, що він надію поклав на Мене, Я визволю його і захищу його, бо він знає ім’я Моє. Буде кликати Мене, Я почую його; буду з ним у скрутний час, визволю його і прославлю його. Довгим життям обдарую його і дам йому спасіння Моє».

МОЛИТВА ДО БОГА ПРО ЗАХИСТ ХРЕСНОЮ СИЛОЮ

Нехай воскресне Бог і розбіжаться вороги Його, і нехай біжать від лиця Його всі ненависники Його. Як щезає дим, нехай щезнуть, як тане віск від лиця вогню, так нехай згинуть біси від лиця тих, хто любить Бога і хто осіняє себе хресним знаменням і в радості промовляє: радуйся, Пречесний і Животворчий Хресте Господній, що проганяєш бісів силою розп’ятого на тобі Господа нашого Ісуса Христа, що до пекла зійшов і подолав силу диявола, і дарував нам тебе, Хрест Свій Чесний, на прогнання всякого супротивника. О Пречесний і Животворчий Хресте Господній, помагай мені зі Святою Владичицею Дівою Богородицею й зо всіма святими завжди, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Або:

Захисти мене, Господи, силою Чесного і Животворчого Твого Хреста, і охорони мене від усякого зла.

МОЛИТВИ ДО БОГОРОДИЦІ

Євангельське привітання Архангела Гавриїла

Цією молитвою ми просимо Богоматір захистити нас своїм покровом:

Богородице Діво, радуйся, Благодатна Маріє, Господь з Тобою. Благословенна Ти в жонах і благословен плід утроби Твоєї, бо Ти породила Спаса душ наших.

Достойно…”

Цю молитву зазвичай промовляють в кінці молитовного правила:

Достойно є, і це є істина, славити Тебе, Богородицю, Присноблаженну і Пренепорочну і Матір Бога нашого. Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що без істління Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.

Молитва свята Покрови Пресвятої Богородиці

Заступнице краю нашого, Пресвята Богородице, радуйся, бо Ти своїм благоволінням вінчала Батьківщину нашу від давніх літ і посилаєш їй свою благодать! Не відніми від нас, Владичице, і нині милості Твоєї, поглянь на потреби наші і поможи своїм заступництвом. О Пречиста Діво, Небесна Царице, Всемогутня Заступнице, неосоромлене наше уповання! Дякуючи Тобі за всі великі благодіяння, що з роду в рід народу нашому від Тебе явлені були, благаємо Тебе: збережи Україну нашу, всяке місто, село і країну, і нас, грішних і недостойних, від голоду, мору, землетрусу, потопу, вогню, меча, нападу чужинців і міжусобної боротьби. Пресвята Богородице, покрове землі нашої, спаси нас! Амінь.

МОЛИТВА ДО АНГЕЛА-ОХОРОНИТЕЛЯ

Святий ангеле, приставлений до моєї грішної душі і до пристрасного мого життя, не покидай мене грішного і не відступи від мене за нестриманість мою. Не попусти злому духові володіти мною через пристрасті мого смертного тіла. Зміцни мої немічні сили в боротьбі з гріхами і наставляй мене на спасенну дорогу. О святий ангеле Божий, охоронителю й захиснику моєї нерозкаяної душі і тіла, прости мені все, чим образив я тебе за всі дні життя мого, і коли чим погрішив минулої ночі, захисти мене в нинішній день, і охороняй мене від усякої спокуси диявольської, щоб я ніякими гріхами не гнівив Бога мого, і молися за мене до Господа, щоб Він утвердив мене у страху Своїм і показав мене достойним рабом Своєї безмірної благості. Амінь.

МОЛИТВИ ДО СВЯТИХ

Молитва до святого, ім’я якого носиш

Моли Бога за мене, святий угоднику Божий (ім’я святого), бо я щиро до тебе звертаюся, скорого помічника й молитвеника за душу мою.

Молитва до великомученика Георгія Побідоносця, заступника воїнів

О, всехвальний святий великомучениче і чудотворче Георгіє! Зглянься на нас швидкою твоєю допомогою і молися з нами і за нас до людинолюбного Бога, щоб не осудив нас, грішних, за беззаконня наші, а сотворив з нами за великою Своєю милістю. Не зневаж моління нашого, але виблагай нам у Христа і Бога нашого тихе і богоугодне життя, здоров’я ж душевне і тілесне, землі плодючість і в усьому достаток; і щоб ми не перетворювали на зло добро, що дарується нам тобою від всещедрого Бога, але на славу святого імені Його і на прославлення кріпкого твого заступництва, щоб подав Він країні нашій, боголюбивому воїнству її і всім православним християнам на супротивників перемогу і щоб укріпив державу нашу постійним миром і благословенням. Особливо ж щоб охороняв нас ополченням святих Своїх ангелів і щоб визволитися нам від диявола і неосудженими стати перед престолом Господа слави, щоб ми прославляли Отця і Сина, і Святого Духа, і твоє сповідували заступництво нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

МОЛИТВА ВОЇНА

Господи Боже всесильний, Ти не полишаєш нікого, хто уповає на милість Твою, але захищаєш нас! Будь милостивий до мене, воїна (ім’я) та збережи мене від підступу ворожого, щоб я не пав перед супротивниками нашими, та не зрадів ворог мій про мене. Стань переді мною, Спасителю мій, у подвигу цім за Ім’я Твоє святе. Укріпи мене та зміцни і подай силу стояти мужньо за Тебе, навіть до крові, та покласти душу мою за любов до Тебе, як і Ти, полюбивши нас, поклав на хресті душу Свою за нас грішних. Амінь.

МОЛИТВИ ВОЇНА ПЕРЕД БОЄМ

Перед битвою читай псалом 90 та молитву до Бога про захист хресною силою (див. вище). Також ці молитви:

Скоро поспіши до нас, Христе Боже наш, доки не поневолив ворог, який ганьбить Тебе та погрожує нам: здолай Хрестом Твоїм тих, хто бореться проти нас, нехай зрозуміють, що може віра православних християн, молитвами Богородиці, єдиний Чоловіколюбче.

Господи, наверни до Себе серця ворогів наших. Якщо ж неможливо запеклим навернутися, то поклади межу їхньому злу і захисти від них обраних Твоїх. Амінь.

Інша молитва

Боже Кріпкий, що у руці Своїй тримаєш долі людей! Не пом’яни гріхів моїх та укріпи мене з висоти силою Твоєю на супротивників наших. Дай мені розум чистий та мужнє серце, щоб я не лякався страху їхнього та не засмучувався, але під тінню прапорів війська нашого перебував вірним присязі моїй назавжди. В ім’я Твоє, Господи, я йду, і нехай буде воля Твоя.

Пресвята Богородице, помагай нам.
Святий Ангеле-хранителю, не відступи від мене.
Святий великомучениче і побідоносче Георгіє, заступися за нас.
Всі святі, моліть Бога за нас.

МОЛИТВА ЗА ПОРАНЕНИХ ТА НЕДУЖИХ

Владико Вседержителю, Святий Царю, що усіх наставляєш, але не нищиш, зміцнюєш підупалих і підносиш повалених, печалі життя людського розвіюєш. Молимося до Тебе, Боже наш, раба Твого хворого (ім’я) відвідай милістю Твоєю, прости йому всяку провину вільну чи невільну. Так, Господи, Твою цілющу силу з Неба зішли, доторкнися до його тіла, погаси гарячку, вгамуй пристрасть і всяку таємну неміч. Будь лікарем слузі Твоєму, підійми його з постелі недуги і від ложа болю — цілим і здоровим, зроби його послушним Твоїй Церкві і виконавцем Твоєї волі. Тобі бо належить милувати і спасати нас, Боже наш, і ми Тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

МОЛИТВА ЗА УКРАЇНУ В ЧАС НАШЕСТЯ ВОРОГІВ

Господи Боже наш, Ти Бог Єдиний на небесах і на землі, Ти володієш усіма царствами й народами. В руках Твоїх міцність і сила, й ніхто опиратися Тобі не може. Ти сидиш на херувимах і Тебе безперестанно оспівують серафими, тож що може проти Тебе людина? Приклони, Господи, вухо Твоє й почуй; споглянь очима Твоїми й побач злі наміри ворогів наших. Віримо, що Ти один Милостивий і Сильний, і можеш позбавити нас від рук їхніх. Ти зберіг раба Твого Давида від руки сильного, вкотре показавши, що сила Твоя в немочі звершується, і прийняв журбу серця Езекії, подавши йому продовження років життя. Подай же мир і спокій боголюбивому народові нашому, й не віддай нам за гріхи наші. Бо пам’ятаємо слова Спасителя – Єдинородного Сина Твого й Господа нашого Ісуса Христа: «Всі, хто взяв меч, від меча загинуть». Тож не на зброю нашу, а лише на Тебе надію покладаємо, силу Твою відаючи. Ти твориш чудеса, від Тебе перемога й поразка. Даруй Україні нашій мир глибокий і непорушний, від війни та нашестя супротивників оберігаючи, й усе благе на користь душевну й тілесну подаючи. Бо Ти є Бог милості, Цар миру й Спаситель душ наших, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

МОЛИТВИ ЗА РІДНИХ

Коли ми згадуємо наших батьків, які часто перебувають далеко від нас, можемо молитися так: 

Боже наш, Ти дав нам заповідь шанувати батьків наших, почуй молитву мою про них та помилуй їх (або: упокой душі їхні).

Коли думаємо про своїх рідних, про дружину та дітей, будемо просити Господа благословити нашу родину: 

Від Тебе, Господи, ми отримуємо усі дари добрі. Благослови родину мою. Нехай усі рідні мої будуть угодні Тобі. Нехай царює у моїй родині мир та любов.

МОЛИТВИ НА ДОБРУ СПРАВУ

Перед початком доброго діла

Милосердний Боже, Отче і Господи, дай мені жадати всім серцем тільки того, чого потребує від мене Твоя свята воля. У всякому ділі дай мені силу шукати перш за все виконання святих Твоїх заповідей. Настав мене на Твою праведну путь і навчи у всякій справі не сходити з неї. Створи моє життя таким, щоб я міг робити все з волі Твоєї, дай мені силу виконати Твої святі заповіді. На всіх стежках життя мого підтримай мої слабкі сили, оборони від лукавої спокуси і благослови на все добре, чисте і святе, щоб і словами уст моїх і всіма ділами життя мого я прославляв святе ім’я Твоє, Бога Великого, для нас, людей, Милосердного Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Подяка після завершення доброго діла

Всемогутній Боже, Милосердний Отче! Ти не потребуєш нічого від мене, знаючи мою бідність перед Тобою. Але Ти дав мені ласкаво Твою заповідь прославляти Тебе і приносити подяку мого вдячного серця.

Великий Боже, Милосердний Отче! Яку, достойну величі Твоєї, подяку можу я скласти Тобі? Віруючи у Твою милість до мене, грішного, у Твою всепрощаючу любов, я приношу Тобі в ім’я Сина Твого, нашого Спасителя і Визволителя, жертву хваління, жертву славословлення мого відданого Тобі і вдячного серця. Дякую Тобі за усе добро, яке Ти вчинив мені. Ти благословляєш мене у кожній хвилині життя мого, Ти настановляєш мене на все добре, чисте і святе. Ти підтримуєш мене і ведеш мене по дорозі Твоїй, Ти приводиш мене терпляче до вічного блаженства у Твоїм Небеснім Царстві, прощаючи з любов’ю мої провини.

Нехай же слава, честь і поклоніння Тобі, Богу Вічному, ніколи не замовкнуть у серці моїм, нехай воно славить Тебе, Бога Милосердного, в Тройці Святій Єдиного, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

МОЛИТВИ ПЕРЕД ЇЖЕЮ

Молитва перед їжею

Перед їжею читай «Отче наш» або:

Очі всіх на Тебе, Господи, уповають з надією, бо Ти даєш поживу всім вчасно, простягаєш Свою щедру руку і всіх насичуєш милістю Своєю.

Молитва після їжі

Дякуємо Тобі, Христе Боже наш, що наситив нас земними Твоїми благами. Не позбав нас і Небесного твого Царства, але, як прийшов Ти посеред учнів Твоїх, Спасе, мир даруючи їм, прийди до нас і спаси нас.

НАВЧАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Символ віри

Вірую в єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого.

І в єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, від Отця рожденого перше всіх віків; Світла від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденого, несотвореного, єдиносущного Отцю, через Якого все сталося;

що заради нас, людей, і заради нашого спасіння зійшов із небес і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став людиною,

Був розіп’ятий за нас при Понтії Пілаті, і страждав, і був похований.

І воскрес на третій день за Писанням;

Вознісся на Небеса і сидить праворуч Отця.

І знову прийде зі славою судити живих і мертвих, Царству Його не буде кінця.

І в Духа Святого, Господа, Животворящого, Який від Отця виходить, Якому з Отцем і Сином однакове поклоніння і слава, Який говорив через пророків.

У єдину Святу, Соборну і Апостольську Церкву.

Сповідую єдине Хрещення на прощення гріхів.

Чекаю воскресіння мертвих

І життя майбутнього віку.

Амінь.

Заповіді Божі

Ці заповіді Господь Бог дав пророку Мойсеєві на горі Синай. Будучи основою Старого Завіту, який повністю здійснюється у Христі, вони є священними для кожного християнина.

  1. Я — Господь Бог твій. Нехай не буде в тебе інших богів крім Мене.
  2. Не сотвори собі кумира і будь-якої подоби того, що на небі вгорі, і на землі внизу і у воді нижче землі. Не поклоняйся їм і не служи їм.
  3. Не промовляй імені Господа Бога твого марно.
  4. Пам’ятай день суботній, щоб святити його. Шість днів працюй і роби всі справи свої, а день сьомий — субота Господу Богу твоєму.
  5. Шануй батька твого і матір твою, щоб тобі було добре і щоб довголітній був ти на землі.
  6. Не вбивай.
  7. Не перелюбствуй.
  8. Не кради.
  9. Не свідчи неправдиво проти ближнього твого.
  10. Не бажай дому ближнього твого, не бажай дружини ближнього твого, ні поля його, ні раба його, ні рабині його, ні вола його, ні осла його, ні будь-якої худоби його, нічого, що є у ближнього твого.

(Книга Виходу 20:1-17).

Головні Євангельські заповіді

Ці дві заповіді Господь наш Ісус Христос назвав найголовнішими. Вони відображають усі десять Божих Заповідей Закону і містять у собі сутність християнства.

Перша і найбільша заповідь: Возлюби Господа Бога твого всім серцем твоїм, і всією душею твоєю, і всім розумінням твоїм.

Друга, подібна до неї: Возлюби ближнього твого, як самого себе.

(Євангеліє від Матфея 22:37-39)

Настанова воїнам від святого Іоанна Хрестителя

Під час проповіді святого пророка Іоанна Хрестителя до нього приходили й воїни, які питали, що їм робити. Святий Іоанн відповів так:

Нікого не кривдіть, не обмовляйте і задовольняйтеся платою вашою.

(Євангеліє від Луки 3:14)

 ДУХОВНИЙ ГІМН УКРАЇНИ

Боже великий, єдиний,
Нам Україну храни,
Волі і світу промінням
Ти її осіни.

Світлом науки і знання
Нас, дітей, просвіти,
В чистій любові до краю
Ти нас, Боже, зрости.

Молимось, Боже єдиний,
Нам Україну храни,
Всі свої ласки, щедроти
Ти на люд наш зверни.

Дай йому волю, дай йому долю,
Дай доброго світу, щастя,
Дай, Боже, народу
Многая, многая літа.

ПРО МОЛИТВУ

Молитва — це спілкування із Богом. Святі отці називають молитву зверненням до Бога розуму та серця. Молитися можна найпростішими словами, але — щиро, вкладаючи у слова молитви і розум, і почуття.

Ісус Христос навчав молитися так: “Коли молишся, увійди в кімнату твою і, зачинивши двері твої, помолись Отцю твоєму, Котрий втайні, і Отець твій, Який бачить таємне, віддасть тобі явно. А молячись, не говоріть зайвого, як язичники, бо вони думають, що в багатослів’ї своєму почуті будуть; не уподібнюйтесь їм, бо знає Отець ваш, чого ви потребуєте, раніше вашого прохання в Нього” (Єванг. від Матфея 6:6-8).

Кожна людина може і має звертатися до Бога власними словами. Втім, Церква, знаючи про наші головні потреби, пропонує нам у молитовниках зразки молитов на різні обставини життя.

Як батьки люблять перші слова дитини, так і наш Отець небесний приймає наші прості, безхитрісні особисті молитви з усілякого, навіть найменшого приводу.

Бог любить кожного, кожному хоче допомогти, і людина може звертатися до Бога у всякий час та на всякому місці, у будь-яких життєвих обставинах, щоб прославляти та дякувати Господеві, просити Його про благословення і допомогу.

В усіх випадках, у всіляких сумнівах, при усіх життєвих труднощах слід звертатися до Бога з молитвою, що виходить від нашого серця.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія