24 жовтня святкується день пам’яті преподобного Арефи Печерського, життя якого заслуговує особливого захоплення. Від скупого грошолюбства до духовної трансформації, його історія стала втіленням Божої милості та прощення.

Доля і велика милість в житті преподобного Арефи Печерського

24 жовтня – день пам’яті преподобного Арефи Печерського.

Про життя преподобного Арефи описав блаженний єпископ Симон. Він приїхав у Печорський монастир з міста Полоцька і прийняв постриг ченця. Мав велике багатство, яке тримав в келії, й був дуже скупим і грошолюбним. Одного разу злодії вкрали в нього гроші. Тоді монах затужив, до всіх прискіпувався, підозріваючи в злодійстві. Братія благала його, щоб він забув про це, сподіваючись на Господа. Бог дав і Бог забрав. Через декілька днів він так зажурився, що ледве не помер.

Однак людинолюбний Господь показав йому свою милість. Уже будучи при смерті, він раптом закричав: «Господи, допоможи! Господи, помилуй! Господи, спасай! Господи, згрішив! Усе Твоє і я не жалію за цим». Потім піднявшись, став здоровим і розповів братії про таке: «Бачив, як прийшли до мене ангели й бісівський полк, і почали сперечатися про моє украдене майно. Біси кажуть, що через це я неславив Господа й Арефа — наш. Ангели кажуть мені: «Через те, що ти не приніс подяку Богові за те, що в тебе вкрали майно, ми не можемо відвоювати тебе в дияволів. Бо якби ти подякував, то крадене зарахувалося б тобі в милостиню». Після цього я почав кликати: «Господи, помилуй! Господи, прости! Господи, згрішив! Усе що вкрали, — то Твоє і я не жалію за ним». Почувши це, біси повтікали».

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Після того блаженний Арефа змінився. Решту життя провів у важкій праці, пості, молитві й творенні добрих справ. Останні роки був у затворі. У покоївся близько 1195 р. Його мощі знаходяться в Ближніх печерах. В акафісті всім Печерським преподобним про нього сказано: «Радуйся, Арефо, бо Господь милість Свою на тобі показав, радуйся, бо Господь вкрадене багатство на милість для тебе повернув».

Молитва до преподобного Арефи Печерського (пам’яті його сьогодні):

Святий Арефо, ти, що став світилом в Печерському монастирі,
Ми звертаємося до тебе з покорою та вірою.

Допоможи нам подолати наші страхи і сумніви,
Відкрий перед нами світло істини та милості,
Просимо твоєї благодаті у наших тяжких миттєвостях.

Святий Арефо, молимося, щоб твоя молитва сприяла нашому духовному розвитку,
Щоб ми були здатні віддати частину свого багатства і серця ближньому,
І щоб наші слова та дії служили славі Божій.

Нехай твоя благодать буде нашим подихом і життєвим дороговказом,
Допоможи нам прийти до Господа і отримати Його милість.

Святий Арефо, моли Бога за нас перед престолом Всевишнього,
Щоб ми завжди були праведними та милосердними,
І ходили шляхом віри православної.

В ім’я Отця, Сина і Святого Духа, Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія