Стаття розповідає про життя та місію святого Микити, великомученика, який відіграв важливу роль у поширенні християнства і став жертвою за свою віру. Дізнайтеся більше про його подвиг та вплив на християнську спільноту.

Великомученик Микита – важлива фігура християнського розповсюдження в давні часи

15 вересня – день святого Микити.

Святий великомученик Микита народився і жив на берегах Дунаю. Постраждав за Христа в 372 році. Тоді християнська віра вже широко розповсюдилася в країні.

Святий Микита увірував у Христа і прийняв Хрещення від Готського єпископа Феофіла, учасника I Вселенського Собору. Поширенню християнства стали противитися язичники, в результаті чого виникла міжусобна боротьба.

Після перемоги Фрітігерна, який очолив військо християн і завдав поразки язичника Афанаріху, віра Христова стала успішнішо поширюватися серед готів. Єпископ Ульфила, наступник єпископа Феофіла, створив Готську абетку і переклав на Готську мову багато священних книг.

У поширенні християнства серед одноплемінників старанно працював і святий Микита. Своїм прикладом і натхненним словом він привів до Христової віри багатьох язичник. Однак Афанаріх після поразки зумів знову поправити свої сили, повернутися в свою країну і відновити свою колишню могутність.

Залишаючись язичником, він продовжував ненавидіти християн і переслідувати їх. Святий Микита, підданий багатьом тортурам, був кинутий у вогонь, де і помер в 372 році. Друг святого Микити, християнин Маріан, вночі відшукав тіло мученика, що не пошкоджене вогнем і осяяне чудесним світлом, переніс його і поховав у Кілікії. Згодом воно було перенесено до Константинополя. Частка святих мощей великомученика Микити пізніше перенесена в монастир Високі Дечани, в Сербії.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Молитва до Святого Микити:

Святий Микито великомучениче,
Молимося перед тобою зі смиренням і вірою,
За твоє благородне служіння і величну жертву,
Яку ти приніс заради віри в Христа нашого Господа.

Будь нашим заступником перед Богом,
Моли Його за нас, грішних, і за наші потреби.
Допоможи нам подолати випробування і спокуси,
І відкрий нам дорогу до вічного спасіння.

Святий Микито, ревний захисник віри і християн,
Моли Господа за нас, щоб ми завжди залишалися твердими вірними,
І жили відповідно до Божої волі. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія