Вселенський Патріарх Варфоломій здійснює офіційний візит до Естонії з нагоди сторіччя надання автономії помісній Православній Церкві. Під час візиту відбулися зустрічі з вищими посадовцями та події, присвячені цій історичній події.

Візит Вселенського Патріарха Варфоломія до Естонії: важливі зустрічі та події

А.Т. Панагіотіс Вселенський Патріарх Варфоломій здійснює офіційний візит до Естонії з нагоди сторіччя надання Вселенським Патріархатом статусу автономії помісній Православній Церкві.

У вівторок, 12 вересня 2023 року, одразу після прибуття, він поспіль зустрівся з вих. Президент Естонської Республіки пан Алар Каріс, в офіційній президентській резиденції, та з Високоповажністю. Прем’єр-міністр країни пан Кая Каллас у Палаці прем’єр-міністра в Таллінні.

У зустрічах, які проходили у дружній атмосфері, взяли участь о. Митрополит Талліннський і всієї Естонії п. Стефанос, прп. Митрополити, які супроводжували Його Святість, а також соратники обох лідерів.

Після завершення зустрічі в резиденції Президента у спільних заявах, що послідували, вих. Президент тепло привітав Його Святість Вселенського Патріарха в Естонії, висловивши теплу подяку за його особистий внесок у розбудову та підтримку Православної Церкви в Естонії, зазначивши, що в останні роки «Естонська Апостольська Православна Церква» під керівництвом Митрополит Талліннський і всієї Естонії пан Стефану найбільше сприяв згуртуванню естонського суспільства та задоволенню духовних потреб православних віруючих.

Президент Республіки високо оцінив тверду позицію Вселенського Патріарха на користь постраждалого війною українського народу та його дії на користь Автокефальної Церкви України.

Після цього екс. Пан Президент висловив свою вдячність за внесок Патріарха в охорону природного середовища, нагадавши про морський екологічний симпозіум, організований Патріархатом для Балтійського моря, частина якого відбулася в Естонії.

Зі свого боку, Вселенський Патріарх послався на важливу подію столітнього ювілею надання автономії Церкві Естонії Константинопольською Церквою-Матір’ю та висловив радість з приводу свого візиту до країни. Читайте заяви Вселенського Патріарха та Президента Естонії тут

Того ж вечора екс. Посол Греції в Естонії пан Георгій Пападопулос влаштував вечерю на честь Патріарха, на якій, окрім прп. Також були присутні митрополит Талліннський і всієї Естонії пан Стефанос і члени Патріаршої свити, посли інших країн в Естонії, а також інші офіційні особи.

Доксологія за сто років автономії Естонської Церкви

У середу, 13 вересня 2023 р., Святіший Владика очолив Доксологію до сторіччя Автономії Церкви Естонії, яка відбулася в кафедральному соборі I. Церкви святих Симеона і Анни в Таллінні, за співмолитвами преп. . Митрополит Талліннський і всієї Естонії п. Стефанос, прп. Митрополитів Патріаршого ескорту і Феофіла. Єпископи Естонської Церкви.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Патріарх прочитав особливе побажання маленьким дітям, які були присутні, яким підніс хрестики та інші благословення.

У своєму зверненні Предстоятель Церкви Естонії подякував Вселенському Патріарху за його щиру турботу і любов до православної пастви країни, а також за все, що Матір-Церква зробила для відновлення помісної Церкви.

Святійший Владика у своєму спростуванні привітав митрополита Стефана з виконаною працею та закликав духовенство та вірних завжди залишатися єдними та підтримувати свою помісну Церкву та її Предстоятеля.


Зустрічі зі спікером парламенту та міністрами закордонних і внутрішніх справ

Одразу після цього Його Святість відвідав парламент Естонії, де його тепло прийняв його президент екс. Пан Лаурі Гусар. Опівдні Патріарх взяв участь у офіційному обіді, організованому на його честь, від імені Президента Парламенту, депутатом Євгеном. Пані Анні Аккерман.

Після цього він мав послідовні зустрічі з екс. Міністри закордонних справ пан Маргус Цахкна та міністри внутрішніх справ пан Лаурі Ляанемец. Пан Ляанемец тепло привітав Патріарха, якого він нагородив Золотою Почесною медаллю Міністерства внутрішніх справ за його історичний внесок у відновлення Автономної Православної Церкви Естонії, а заступник Міністра пан Райво Кюют зачитав відповідне рішення.

Пізніше вдень Патріарх відвідав Центр Арво Пярта, створений відомим естонським композитором і лордом M.t.X.E. п. Арво Пярт, з яким він мав зустріч у особливо зворушливій атмосфері. Раніше Його Святість у Центрі вітав Едім. Пан Міхаель Пярт, син Музикола. Archontos, який також показав йому свої приміщення, збагачені його музикантами та співробітниками.

Увечері Його Святість взяв участь в офіційному обіді, організованому на його честь Його Ексцеленцією. Президент Естонської Республіки пан Алар Каріс та екс. Перша леді Сір’є Каріс у президентській резиденції.