Архієпископ відправив важливе послання до Святого Гробу, закликаючи до миру та діалогу в регіоні Близького Сходу, який вразив воєнний конфлікт.

Заклик до миру та діалогу в тяжкі часи: Послання Архієпископа до Святого Гробу Господнього

Ваша Святість, Архієпископе Антідоносе, пане Нектарію, Уповноважений Гробу Господнього,

Всечесні брати єпископи,

Всечесні отці,

Ваші шановні лорди,

Улюблені в Господі,

З нашим батьківським серцем, сповненим емоціями, ми прийняли шанобливе та благоговійне запрошення місцевого Уповноваженого Гробу Господнього та нашого улюбленого брата пана Нектарія і цього року знову прибули на Подвір’я Гробу Господнього в Неохорії, щоб служити під час урочистої Вечірні свята міста Адельфотея Якова, першоієрарха Єрусалиму, і Троніка. Отже, свято сестринської Сіоністської Церкви. Оскільки ми вже на цій святій землі, наші думки повертаються до Святого Павла Сіону та святих паломництв нашої віри. Ті місця, де стояли ноги Господа, від Вифлеємської печери до Страшної Голгофи, до гори Оливної, де Воскреслий Господь був узятий від нас на небо, зворушують кожну християнську душу, не тільки тоді, коли вона як паломник до Святої Землі, але також, щоб їх почути.

Але сьогодні наша пам’ять озирається на всесвяті паломництва з агонією та занепокоєнням через воєнну ситуацію, в якій опинився багатостраждальний регіон Близького Сходу. Правда, за трагічною іронією, що було стільки ненависті, стільки пристрасті і стільки конфліктів, і що такі запеклі битви мають закінчуватися там, де Бог миру послав нам ангела миру, якого він дав з великою волею! Нехай переможе ця ворожнеча і не ллється людська кров у ці дні, коли знову наближається свято надприродної події відвідин нас цим Богом миру!

Ось уже кілька днів, як ви всі знаєте, сирени війни голосно лунають у Святій Землі, а незліченна кількість ракет розриває небо та несе смерть із цивільними жертвами, серед яких багато маленьких дітей. З першого моменту Вселенський Патріархат і Мати Поміркованості засудили будь-які дії, які ставлять під загрозу крихкий мир у регіоні, і ми закликали залучені сторони обрати шлях діалогу замість глухого кута війни.

Два дні тому з Монако, де ми перебували в рамках офіційного візиту до Князівства, шоковані новиною про вибух, який стався зовсім поруч із монастирем Святого Порфирія з багатьма жертвами та непідрахованими матеріальними збитками, ми зв’язалися по телефону з Блаженнішим Патріархом Єрусалимським паном Феофілом і висловили нашу безроздільну підтримку. Святі місця, всі святі місця без винятку, треба шанувати, особливо коли в них знаходять притулок цивільні. І мирні жителі не можуть бути нічиєю ціллю!

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Яке рішення не дадуть розумні бомби, які, як було доведено, не розрізняють своїх жертв. Звичайно, навіть не узагальнення війни, її подальший хід, який ніхто не може передбачити і тим більше контролювати. Вихід із створеної небезпечної ситуації може дати лише чесний діалог, який є єдиним “розумним” вибором.

Досить, досить крові пролито! Війна – не вихід! Це відбиток гріхопадіння людини, яка у своїй зарозумілості та жадібності не може розпізнати святість обличчя свого ближнього.

І ця знахідка робить кожного, хто свідомо вірує в Христа, відповідальним перед Його Господом і перед ближніми. Так, жоден християнин не відповідає за те, що відбувається навколо нього! Мир також залежить від кожного з нас!

У цьому дусі звідси, з Погреб’я Гробу Господнього в Неохорі, запрошуємо всіх усвідомити свою миротворчу відповідальність. Ми молимося всіма нашими силами до нашого Спасителя і Викупителя Ісуса Христа, щоб просвітив залучені сторони, дав їм сили та відваги, щоб почати діалог без вагань і подальших зволікань, на благо народів регіону, на благо справедливість і мир, згідно зі словами прославленого святого Якова: “плід справедливості в мирі сіється тим, хто творить мир.”

Передаючи слово, вітаємо Вас, святий Уповноважений Гробу Господнього, за те, що ви жертвуєте в самопожертву і за рахунок свого здоров’я для найпотаємніших трьох святих наметів Єрусалимської Церкви, для збереження і в доброму стані. Збереження яких не вимагає кропіткої ручної праці, ви уникаєте роботи. І якщо ми не будемо говорити за ваші зусилля в цій справі, каміння буде кричати! Благаємо Вас, святий брате, передати Предстоятелю Сіоністської Церкви разом із братерськими побажаннями на його Престольне свято і безроздільну підтримку Святої Церкви Христа Великого і нас особисто в трагічні моменти, які переживає. Ми всі молимося, як брат Бог Яків, який має “посольство як ієрарх”, щоб захистити Єрусалимський Патріархат від усього видимого і невидимого зла в нинішні тяжкі зимові часи.

Благодать святого і животворчого Гробу, посольства святого Якова і святого великомученика Георгія Хрестоносця, нехай буде за всіма нами, браття і діти в Господі.