20 квітня Церква вшановує пам’ять святого Георгія Сповідника, який був призначений митрополитом Мітіленським і залишився вірним своїм переконанням під час гоніння іконоборців. Святитель відрізнявся милосердям і допомагав усім нужденним, а його духовне служіння привело до багатьох чудес. Сьогодні він є покровителем монастирів, митрополитів, іконописців, художників і усіх, хто звертається до нього з молитвою про милосердя та допомогу.

Життя та служіння святого Георгія Сповідника

20 квітня щороку Церква вшановує пам’ять преподобного Георгія Сповідника, митрополита Митіленського. Цей святий заслуговує особливої уваги не лише через своє життя, присвячене служінню Богу, але й через те, що був одним з головних заступників іконопочитання, яке було значущою складовою православної традиції.

Преподобний Георгій народився у Сирії в середині VII століття. Юнак вже змалку віддалився від світського життя і присвятив себе Богу. У чернечій монастирській оселі він віддавав перевагу чесноті смиренномудрості і вірно служив Господу.

У царювання Лева Ісаврянина святий зазнав гоніння від іконоборців і був змушений захищати іконопочитання. З цього часу його почали називати Сповідником. Святий Георгій залишився вірним своїм переконанням і допомагав іншим зберегти правильну віру.

У роки царювання Костянтина Порфирородного святий Георгій був призначений митрополитом Мітіленським на острові Лесбос. Тут він був засновником численних церковних споруд і знаменитим своїм милосердям та допомогою усім, хто потребував його допомоги.

Святитель вирізнявся милосердям, щедро допомагав усім нужденним, навіть якщо це було важко і небезпечно. Його духовне служіння привело до багатьох чудес і допомогло багатьом людям знайти спокій та гармонію.

Наприкінці свого життя, у 815 році, під час царювання Льва V Армянина, святий Георгій повернувся на батьківщину, де й помер. Його святі мощі зберігаються в Церкві святого Георгія в Мітілені на острові Лесбос.

Преподобний Георгій Сповідник є покровителем монастирів, митрополитів, іконописців, художників, а також усіх, хто звертається до нього з молитвою про милосердя та допомогу. Цей святий залишається великим прикладом та втіленням благочестя для усіх вірних.

Молитва до преподобного Георгія Сповідника, митрополита Митіленського

О, святий преподобний Георгію, митрополите Мітіленський, захиснику іконопочитання, ти, який протиставився гонінню іконоборців і залишився вірним своїм переконанням. Ти, який допомагав усім нужденним і відрізнявся милосердям, твоє духовне служіння привело до багатьох чудес. Прошу тебе, будь моїм заступником перед Богом і проси за мене, щоб я міг наслідувати твій приклад милосердя і вірності Божій волі. Нехай твої молитви допоможуть мені у потребі, і нехай я знайду твою благодать і захист у всіх життєвих обставинах. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія …