Кожен 16 червня, українська та світова християнська спільнота вшановує пам’ять священномучеників Лукіана, Юліана, Маркеліана і Сатурнина, чиє життя стало прикладом віри, мужності та самопожертви. Їх мученицька смерть і незламна відданість Христу служать нагадуванням про значущість принципів, які ми повинні шанувати та наслідувати. День пам’яті священномучеників Лукіана, Юліана, Маркеліана і Сатурнина свідчить про силу віри і відданість Богу, що надихає християнську спільноту у сучасний час.

Вшановання великих героїв християнства, які жертвували своїм життям за віру в Христа

Кожен 16 червня, українська та світова християнська спільнота вшановує пам’ять священномучеників Лукіана, Юліана, Маркеліана і Сатурнина – великих Героїв християнства, які пролили свою кров за віру в Христа. Життя цих мучеників, сповнене віри, мужності та самопожертви, слугує прикладом для нас у сучасний час.

Лукіан, який колись носив ім’я Лукій і був язичником, зустрів Христа через апостола Петра і прийняв Хрещення. Після смерті апостола, Лукіан відправився на проповідь Євангелія в Італію, де його було висвячено на єпископа. Разом із святими Маркеліаном, Сатурніном, Максіаном та Юліаном вони відправилися до Бельгії, проповідуючи слово Христове і навертаючи багатьох до християнства.

Святий Лукіан був відомий своєю суворістю та постом, жив він скромно, відмовляючись від земних благ. Його проповідь була настільки впливовою, що велика кількість людей в Бельгії прийняла християнство. Але величезну загрозу для мучеників і християнської спільноти становив римський імператор Доміціан, який розпочав гоніння на християн. У результаті указу імператора, троє сановників були послані до Бельгії з метою виконання жорстокого вироку.

Перед своїм виконанням, святі мученики відчули присутність Господа і були піддані жорстокому катуванню. Незважаючи на це, вони не зрадили свою віру, не відмовилися від своїх переконань і були обезголовлені. Легенда говорить, що після смерті Лукіана, над його тілом засяяло небесне світло, а голос Спасителя привітав його в Небесному Царстві. Близько 500 язичників, які були свідками цього дива, обернулися до християнства.

Мученицька смерть святих Лукіана, Маркеліана, Юліана і Сатурнина стала свідченням їх віри, мужності та відданості Христу. Поховані в церкві, яка була побудована на честь цих мучеників, їхні останки є святинею для християнської спільноти і свідчать про незламну силу віри в Бога.

День пам’яті бельгійських мучеників Лукіана, Юліана, Маркеліана і Сатурнина нагадує нам про значущість віри, мужності та готовності жертвувати своїм життям за принципи, які ми вважаємо святими. Вони залишаються символом незламної віри і принципів, які ми повинні шанувати та прагнути наслідувати.

Молитва до святих священномучеників Лукіана, Юліана, Маркеліана і Сатурнина:

Боже наш, Ти, що даєш святим мученикам мужність та силу, віддати своє життя за Христа, ми звертаємось до Тебе з молитвою до святих Лукіана, Юліана, Маркеліана і Сатурнина, які віддали свою кров за віру в Тебе.

Прошу, святі мученики, прийміть нашу молитву та наші прохання. Допоможіть нам мати міцну віру, незламну волю та готовність віддати все за Христа. Ви, які витримали катування та жертвували своїм життям, залишайтеся нашими помічниками і прикладом справжньої християнської жертовності.

Святі Лукіане, Юліане, Маркеліане і Сатурніне, моліться за нас, щоб ми змогли віддати себе повністю Богу, підтримуйте нас у скрутних моментах, допомагайте нам бути вірними своїм переконанням і не зраджувати вірі.

Ми благаємо Тебе, Господи, через молитви святих священномучеників Лукіана, Юліана, Маркеліана і Сатурнина, прийми наші прохання, щоб ми знайшли силу подолати випробування та залишалися вірними Твоїм заповітам.

Святі мученики, моліться за нас, щоб ми відчували присутність Божу в нашому житті і знаходили натхнення у свідченні вашої віри. Допоможіть нам пройти через перешкоди, які виникають на нашому шляху, і будьте нашими заступниками перед Богом.

Ми вдячні, Господи, за святих Лукіана, Юліана, Маркеліана і Сатурнина, які стали світлим прикладом самопожертви, віри та любові до Тебе. Даруй нам милість приходити до вас з нашими потребами та благами, і здійсни наші прохання відповідно до Твоєї святої волі.

Згадуючи життя і мученицьку смерть святих Лукіана, Юліана, Маркеліана і Сатурнина, ми молимося, щоб вони прийняли наші молитви та стали нашими заступниками перед престолом Божим. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія