Стаття розповідає про Києво-Братську ікону Пресвятої Богородиці, що вшановується 15 червня. Вона пов’язана з чудесним явленням Богородиці у Вишгороді в 1654 році. Історія ікони пов’язана з руйнуванням храму, спасіння по Дніпру та прибуттям на берег Подолу в Києві. Після втрати ікона була знайдена в музейних сховищах, що створило загадкову ауру навколо неї. Сьогодні вірні святкують ікону тричі на рік, вшановуючи свою віру в Богородицю.

Зв’язок Києво-Братської ікони Божої Матері зі святим місцем та її загадкове зникнення – молитва

Сьогодні, 15 червня, Православна Церква вшановує Києво-Братську ікону Пресвятої Богородиці. Цей дивовижний образ, за переказами, походить з міста Вишгорода, що знаходиться на Київщині. Історія цієї ікони пов’язана з чудесним явленням Богородиці, яке сталося у 1654 році. З того часу ця свята ікона стала об’єктом шанування вірних.

Згідно з одним з переказів, Києво-Братська ікона Божої Матері знаходилася у храмі святих благовірних князів-страстотерпців Бориса і Гліба, що знаходився у Вишгороді. Проте через війну у 1662 році храм був зруйнований, але ікону вчасно винесли з будинку Божого і поклали на човен, що відплив по Дніпру. Доля привела ікону до берегів Подолу в Києві, де вона була прийнята місцевими православними та перенесена до Братського монастиря. І саме там ікона пробула тривалий час.

Існує ще одна легенда, яка розповідає про те, що у 1662 році татари, нападаючи на Вишгород, забрали з місцевих храмів ікони, щоб використати їх як матеріал для переправи на протилежний берег Дніпра. Але під час переправи сталася жахлива буря, і всі татари загинули. Єдиний, хто вижив, був той татарин, який переправився з іконою Братської Богородиці і досяг Києва, де зупинився біля Братського монастиря. Вражений цією надзвичайною подією, татарин прийняв християнство, а сама ікона залишилася на Подолі.

Протягом історії, ікона Києво-Братської Богородиці зазнавала різних пригод. Після ліквідації монастиря і знесення собору у 1934 році, ікона була втрачена. Однак у 2000-х роках працівники Національного художнього музею виявили одну з ікон, що схожа на Києво-Братську, у музейних сховищах. Виявилося, що цей образ раніше прикрашав собор, який був зруйнований, і що він потрапив до Києво-Печерської лаври у 1926 році. Вперше згадка про цю ікону з’явилася у музейній книзі обліку у 1948 році.

Сьогодні святкування Києво-Братської ікони Божої Матері здійснюються тричі на рік: 23 травня, 15 червня та 19 вересня. У ці дні вірні збираються у храмах і монастирях, щоб помолитися перед цим дивовижним образом та вшанувати свою віру в Богородицю.

Києво-Братська ікона Пресвятої Богородиці є свідком історії та джерелом духовної сили для мільйонів вірних. Її шлях від Вишгорода до Києва, загадкове зникнення та виявлення в музейних сховищах створюють чарівну ауру навколо цього образу. Святість і значущість Києво-Братської ікони Божої Матері продовжують жити у серцях людей, а її святкування є нагадуванням про віру, чудеса і милосердя Божої Матері.

Молитва до Києво-Братської Пресвятої Богородиці у часі війни:

О, Києво-Братська Пресвята Богородице, Матінко небесна! Звертаємось до Тебе у ці часи війни, коли брати й сестри наші потерпають, коли страждають невинні люди, коли наша земля залита кров’ю та болем.

Ми знаємо, що Ти є Матір’ю милосердною, Спасителькою у скрутних моментах, і звертаємось до Тебе з молитвою про перемогу, про кінець страждань і втрат. Прости нас за наші гріхи та зневіру, які можуть спричиняти лихо. Відверни нас від насильства та зла, допоможи нам знайти шлях до миру та відновлення.

Матінко Божа, прикрий нашу землю Своїм покровом, захисти наших воїнів на передовій та всіх, хто страждає від війни. Вилий своє милосердя на всіх поранених і хворих, на всіх, хто втратив близьких та рідних. Подаруй нам силу та волю здолати ворогів, і надай нам мудрість та розуміння для знаходження шляхів до примирення та помиркованості в єдиній православній родині.

Ми благаємо Тебе, Пресвята Діва, укріпи нашу віру, даруй нам надію та впевненість, що мир повернеться на нашу землю. Будь нашим пристановищем і заступницею перед Богом. Віруємо, що Твої молитви і благословення приносять нам захист і спокій.

О, Києво-Братська Пресвята Богородице, прийми нашу покаянну молитву, вислухай наші прохання та подаруй нам мудрість для єдності в єдиній христовій сім’ї. Нехай Твоя благодать насупроти ворогів миру стане непохитною, а Твоя любов перетворить наше серце на острів надії і милосердя.

Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія