20 квітня відзначається день святого благовірного гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного. Цей день є нагадуванням про життєвий шлях та досягнення видатного полководця та державного діяча, який домігся низки значних перемог для українського народу. У статті детально описано походження та важливі події в житті Петра Конашевича-Сагайдачного, його внесок у становлення української державності та захист прав козацтва.

20 квітня – День святого Петра Сагайдачного, першого Гетьмана Запорізької Січі: його життєвий шлях та досягнення.

Молитва до благовірного гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного

Святий Петре Сагайдачний, ти, який віддав своє життя за нашу віру та нашу Вітчизну, знаєш усі наші болі та труднощі, які ми переживаємо сьогодні. Ми благаємо тебе, щоб ти допоміг нам у боротьбі за правду та справедливість.

Згадай, будь ласка, своїх попередників, які несли вогонь святої віри та захищали нашу землю від ворогів. Нехай твої молитви допоможуть нам зберегти нашу культуру, мову та історію.

Ми благаємо тебе, Петре Сагайдачний, допоможи нам зберегти нашу віру та наші традиції, щоб ми могли передати їх нашим нащадкам. Нехай твої молитви допоможуть нам здолати труднощі та перешкоди на нашому шляху.

Святий Петре Сагайдачний, молися за нас та нашу Вітчизну, щоб ми завжди залишалися вірними своїм історичним коріням та нашій православній вірі. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія …