В Ужгородському міськрайонному суді обрали запобіжний захід священнику УПЦ МП Дмитру Сидору: його зобов’язали здати закордонний паспорт і з’являтися на допити до слідчого або прокурора за першою вимогою. 

Отцю Дмитру Сидору інкримінують 161 статтю Кримінального кодексу “Розпалювання релігійної ворожнечі”.

Протоієрей УПЦ МП Віктор Палош був присутній на засіданні суду 20 квітня.

Пряма мова Палоша: “Особисте зобов’язання не покидати Україну, він має здати закордонний паспорт, а також має з’являтися зразу на допит до слідчого або прокурора за першою вимогою.

Ми погодились з отцем Димитрієм, що це рішення суду є справедливим. Але ми не згідні з тими претензіями, які пред’являє прокурор”.

Цьому передувало: 16 березня Служба безпеки України вручила підозру священнику УПЦ МП та настоятелю Хресто-Воздвиженського кафедрального собору в Ужгороді Дмитру Сидору, засудженому раніше за сепаратизм.

За даними слідства, отець Дмитро Сидор дискредитував вірян ПЦУ, називаючи їх “безбожниками”, а саму церкву ототожнював з “пустим безблагодатним підвалом з павуками” і “конфесією мерців”.

У січні ЗМІ писали, що Сидор погрожував, що у випадку заборони УПЦ МП або приєднання до ПЦУ собор перейде до Сербського патріархату.

14 грудня 2022 року СБУ проводила перевірки в Кафедральному Свято-Воздвиженському соборі й у Свято-Покровській церкві міста Ужгород.