Голова Фонду пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія Наталія Шевчук звернулась до Президента України Петра Олексійовича Порошенка у зв`язку зі скоєним злочином найвищим керівництвом Церкви та продажем пам`ятки архітектури місцевого значення XVII-XIX століть «Червоногородський замок»,  яка з 2002 року за сприяння Президента України Леоніда Даниловича Кучми була передана Предстоятелю Української Автокефальної Православної Церкви Блаженнішому МЕФОДІЮ, Митрополиту Київському і всієї України.

Дана пам`ятка використовувалась виключно, як чоловічий монастир святих первоверховних апостолів Петра і Павла Української Автокефальної Православної Церкви Тернопільської єпархії (2002-2015 рр.Б.). 

 

ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ

Петру Олексійовичу Порошенку

Адміністрація Президента України

01220, м. Київ, вул. Банкова, 11

  

Ваша Високоповажність!

Дозвольте насамперед засвідчити свою глибоку повагу та звернутись до Вас з проханням взяти під свій особистий контроль ситуацію, що склалась з Палацом (мур.) (руїни), XVII-XIX ст., пам`ятки архітектури місцевого значення  «Червоногородський замок».

З 22 січня 2002 року, на підставі свідоцтва про право власності дана будівля належить Тернопільсько-Подільському єпархіальному управлінню Української Автокефальної Православної Церкви та мала використовуватися під потреби чоловічого монастиря святих первоверховних апостолів Петра і Павла Української Автокефальної Православної Церкви Тернопільської єпархії.

Проте на даний момент пам’ятка — як можна припустити, в результаті злочинних дій (шахрайство) з боку недобросовісних церковних керівників, державних посадовців та бізнесменів — опинилася у приватній власності ТОВ «ДЖУРИНФОРТЕЦЯ», керівником і єдиним засновником якого, на сьогодні, є Кузан Ольга Миколаївна.

Знаючи Вас як людину, якій небайдужа доля духовної спадщини України, а також православного християнина, який хрещений в честь святого первоверховного апостола Петра, просимо Вас стати на захист прав вірних УАПЦ та не дати шахраям перетворити місце, виділене під діяльність монастиря на честь святих первоверховних апостолів Петра і Павла, на ще один розважальний бізнес-проект.

Для вивчення скандальної ситуації, що склалася довкола пам’ятки, просимо створити комісію з представників Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства культури України, Департаменту у справах релігії і національностей для розслідування обставин та законності підстав передачі пам`ятки місцевого значення, руїни палацу XVII-XIX ст., діючого чоловічого монастиря святих первоверховних апостолів Петра і Павла Української Автокефальної Православної Церкви Тернопільської єпархії у приватну власність.

За результатами роботи комісії — визначити чи було допущено порушення Закону України державними посадовими особами, засновниками ТОВ «ДЖУРИНФОРТЕЦЯ», іншими фізичними і юридичними особами в процесі оформлення, внесення змін та відчуження унікальної пам’ятки місцевого значення діючого чоловічого монастиря святих первоверховних апостолів Петра і Павла Української Автокефальної Православної Церкви Тернопільської єпархії.

З огляду на можливу причетність до афери представників місцевої влади Тернопільщини, які, як можна припустити, намагатимуться гальмувати процес розслідування, просимо Вас взяти дане питання під особистий контроль, подбавши про те, щоби до розслідування були залучені особливо відповідальні та неупереджені фахівці.

Щиро віримо, що на даній справі громадськість Тернопільщини та українські ЗМІ зможуть переконатися, що Україна дійсно стала на шлях боротьби з корупцією, всевладдям чиновників та невпинно рухається у бік інтеграції з об’єднаною Європою.

 

З глибокою повагою,

 

Голова Фонду пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія

 

Наталія Шевчук

 

ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА

Палац (мур.) (руїни), XVII-XIX ст., пам`ятка архітектури місцевого значення  «Червоногородський замок» з 22 січня 2002 року, на підставі свідоцтва про право власності, належить Тернопільсько-Подільському єпархіальному управлінню Української Автокефальної Православної Церкви. Дана пам`ятка використовувалась виключно, як чоловічий монастир святих первоверховних апостолів Петра і Павла Української Автокефальної Православної Церкви Тернопільської єпархії, що в урочищі Червоне, с. Нирків, Заліщицького р-н, Тернопільської обл. (Додаток №1 Свідоцтво про право власності від 22.01.2002р., 1 арк.; Додаток №2 Реєстраційний напис від 23.01.2002р, 1 арк.; Додаток №3 Охоронний договір на пам`ятку культурної спадщини від 18.06.2003р., 4 арк.).

Пам`ятка архітектури була передана Предстоятелю УАПЦ Митрополиту Київському і всієї України Мефодію (Кудрякову В. А.) ще за часів президентства Леоніда Даниловича Кучми. Після упокоєння Його Блаженства Митрополита Мефодія, у 2015 році, главою УАПЦ обрано Митрополита Макарія (Малетич), а керуючим Тернопільською єпархією УАПЦ було призначено єпископа Мстислава (в миру Гук Ростислав Володимирович).

24.02.2016 року Архієпископу Тернопільському Мстиславу (Гук), керуючому Тернопільською і Хмельницькою єпархіями УАПЦ рішенням Архієрейського Собору було змінено титул на Архієпископа Тернопільського і Подільського УАПЦ з метою зведення документації по Тернопільській єпархії УАПЦ, після смерті Блаженнішого Митрополита Мефодія.

29.06.2016 року Нирківською сільською радою, Заліщицького р-н, Тернопільської обл., виконавчим комітетом було винесено рішення №12 про оформлення права власності на будівлі та руїни палацу XVII-XIX ст., костьолу 1716 року, залишків початку будівництва гідроелектростанція \ розташовані на території Нирківської сільської ради поза межами населених пунктів \ колишньому с. Червоногород\ Заліщицького р-н, про внесені зміни до рішення №3 від 22.01.2002 року. (Додаток №4, Рішення, 2 арк)

Тернопільською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви 01.07.2016 року було вироблено новий технічний паспорт на руїни палацу XVII-XIX ст. (Додаток №5, Технічний паспорт від 01.07.2016, 2 арк.)

28.08.2016 року Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви Блаженніший Макарій (Малетич), Митрополит Київський і всієї України дав своє благословіння та згоду на участь релігійної організації «Тернопільська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви» в Товаристві з обмеженою відповідальність «ДЖУРИНФОРТЕЦЯ» в складі Засновника даного Товариства з подальшою передачею у власність Товариства як немайновий грошовий вклад до Статутного капіталу Товариства об`єкт нерухомого майна – нежитлова будівля, групи палацу XVII-XIX ст., реєстраційний номер 987126861220. Загальною площею 717 кв. м., що розташована в Тернопільській обл., Заліщицького р-н, с. Нирків, комплекс будівель та споруд, будинок – ринковою вартістю 382578.00 гривень (Додаток №6 Документ, 1 арк.).

19.09.2016 року Архієпископом Тернопільським і Подільським Мстиславом (Гук Ростислав Володимирович), єпархіальним правлячим архієреєм релігійної організації «Тернопільська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви» №0927 було підготовлено та підписано документ в якому Владика Мстислав дає свою згоду на участь релігійної організації «Тернопільська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви» в ТОВ «ДЖУРИНФОРТЕЦЯ» в складі засновника даного Товариства. (Додаток №7, 1 арк).  Тим самим днем, 19.09.2016 року, єпархіальний правлячий архієрей релігійної організації «Тернопільська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви» №0928 дав свою згоду на передачу у власність Товариства з обмеженою відповідальністю «ДЖУРИНФОРТЕЦЯ», як не грошовий майновий вклад до Статутного капіталу Товариства об`єкт нерухомого майна – нежитлова будівля, групи палацу XVII-XIX ст., реєстраційний номер 987126861220. Загальною площею 717 кв. м., що розташована в Тернопільській обл., Заліщицького р-н, с. Нирків, комплекс будівель та споруд, будинок – ринковою вартістю 382 578.00 гривень. Згідно звіту про незалежну оцінку майна проведеного 22.08.2016 року суб`єктом оціночної діяльності ФОП Максимчук В.С. (Додаток №8, 1 арк.).

28.09.2016 року Протоколом №1 загальних зборів засновників ТОВ «ДЖУРИНФОРТЕЦЯ, а саме: Кузан Ольгою Миколаївною та релігійною організацією «Тернопільська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви» (46001, Україна, м. Тернопіль, вул. Руська, 22, ідентифікаційний код: 25347638) в особі Архієпископа Тернопільського і Подільського Мстислава (Гук Ростислав Володимирович) єпархіального (правлячого) архієрея релігійної організації «Тернопільська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви» було створено ТОВ «ДЖРИНФОРТЕЦЯ» та визначено його місцезнаходження; відбулось формування статутного капіталу ТОВ «ДЖУРИНФОРТЕЦЯ»; затверджено та підписано статут ТОВ «ДЖУРИНФОРТЕЦЯ»; обрано директора ТОВ «ДЖУРИНФОРТЕЦЯ»; прийнято рішення зареєструвати статут ТОВ «ДЖУРИНФОРТЕЦЯ» (Додаток №9, Протокол №1, 1 арк.).

28.09.2016 року засновник ТОВ «ДЖУРИНФОРТЕЦЯ» – «Тернопільська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви» (46001, Україна, м. Тернопіль, вул. Руська, 22, ідентифікаційний код: 25347638) в особі Архієпископа Тернопільського і Подільського Мстислава (Гук Ростислав Володимирович) єпархіального (правлячого) архієрея релігійної організації «Тернопільська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви» ПЕРЕДАЄ У ВЛАСНІСТЬ Товариства, як не грошовий майновий вклад до Статутного капіталу, об`єкт нерухомого майна – нежитлова будівля (руїни палацу XVII-XIX ст., реєстраційний номер 987126861220). Загальною площею 717 кв. м, що розташована в Тернопільській обл., Заліщицького р-н, с. Нирків, комплекс будівель і споруд, будинок 7, ринковою вартістю 382 578.00 грн. Вище зазначене майно передали уповноваженій особі Засновнику (Директор Товариства) Кузан Ользі Миколаївні для подальшої передачі на баланс ТОВ «ДЖУРИНФОРТЕЦЯ» (Додаток №10 Акт, 1 арк.)

31.10.2016 року відбулись загальні збори учасників ТОВ «ДЖУРИНФОРТЕЦЯ» м. Заліщики. Протоколом №2 за підписом Засновників Товариства, а саме Кузан Ольги Миколаївни та Архієпископа Тернопільського і Подільського Мстислава (Гук Ростислав Володимирович) єпархіального (правлячого) архієрея релігійної організації «Тернопільська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви» вирішили вісім питань, посеред яких:

– передати ТОВ «ДЖУРИНФОРТЕЦЯ» як грошовий немайновий вклад до Статутного капіталу Товариства об`єкт нерухомого майна – нежитлова будівля (руїни палацу 17-19 століть);

– про вихід зі складу учасників ТОВ «ДЖУРИНФОРТЕЦЯ» релігійної організації «Тернопільська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви»;

– затвердити розмір, співвідношення і перерозподіл часток учасників;

– внести зміни та доповнення до Статуту ТОВ «ДЖУРИНФОРТЕЦЯ»;

– надати повноваження директору ТОВ «ДЖУРИНФОТРТЕЦЯ» Кузан Ользі Миколаївні щодо передачі у власність (на баланс) ТОВ «ДЖУРИНФОТРТЕЦЯ» нежитлової будівлі руїни палацу 17-19 століть та на виплату релігійної організації «Тернопільська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви» її частки в Статутному капіталі Товариства. (Додаток №11, Протокол №2 , 2 арк.).

Станом на 07.02.2017 року, за даними Міністерства Юстиції України, код ЄДРПОУ 40863186 зазначено, що 29.09.2016 року зареєстровано ТОВ «ДЖУРИНФОРТЕЦЯ», місцезнаходження за адресою: 48600, Тернопільська обл., Заліщицький р-н, м. Заліщики, вул. 40-років Перемоги, буд. 10 «А», зазначено керівником – Кузан Ольга Миколаївна. Засновниками ТОВ «ДЖУРИНФОРТЕЦЯ» вказано: Кузан Ольга Миколаївна 50,00%, з розміром внеску до статутного фонду 382 578,00 грн, та «Тернопільська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви» 50,00 %, з розміром внеску до статутного фонду 382 578, 00 грн. Розмір статутного капіталу ТОВ «ДЖУРИНФОРТЕЦЯ» на 02.07.2017 року, за даними Міністерства Юстиції України, складав 765 156,00 грн. (Додаток №12, Дані Міністерства Юстиції України, 3 арк.)

З витягу Єдиного Державного Реєстру, станом на 04.07.2017 року, відповідно до ст. 11  Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних, осіб-підприємців та громадських формувань» на запит № 1002769009  код ЄДРПОУ 40863186 надається інформація, що засновником і керівником ТОВ «ДЖУРИНФОРТЕЦЯ» є вже ОДНА особа – Кузан Ольга Миколаївна. В відділі даних про реєстраційні дії зазначається:

Державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи;

02.11.2016 16491050001000860; Дрозд Світлана Петрівна; Заліщицька районна державна адміністрація Тернопільської області; зміна статутного або складеного капіталу, зміна складу або інформації про засновників (Додаток № 13 Витяг, 3 арк.)

Пам`ятка архітектури місцевого значення XVII-XIX ст. «Червоногородський замок», діючий чоловічий монастир святих первоверховних апостолів Петра і Павла Української Автокефальної Православної Церкви Тернопільської єпархії “стараннями” архієпископа Тернопільського і Подільського Мстислава (Гук Ростислав Володимирович), єпархіального правлячого архієреєя Тернопільської єпархії УАПЦ та по благословінню Предстоятеля УАПЦ Блаженнішого Макарія (Малетич Микола Іванович), Митрополита Київського і всієї України – ПРОДАНО в приватну власність ТОВ “ДЖУРИНФОРТЕЦЯ”, єдиним засновником і директором якого є КУЗАН ОЛЬГА МИКОЛАЇВНА. І це не єдиний кримінальний злочин, який було скоєно вищевказаними особами по розкраданню нашої Святої Церкви.

ДАЛІ БУДЕ…