16 травня 2021 відбувся перший круглий стіл – «Співпраця представників  державної влади, церкви та ділових кіл – запорука збереження традицій, цінностей та духовної спадщини на Тернопільщині».

Перша дискусія міжконфесійного діалогу за участі представників державної влади та ділових кіл відбулась на Тернопільщині, захід приурочений престольному святу дню пам’яті Святих Жінок Мироносиць.

Круглий стіл пройшов за ініціативи настоятеля парафії Святих Жінок-Мироносиць Української Православної Церкви (ПЦУ) с. Почапинці, Тернопільської обл. протоієрея Романа Будзинського духівника ГО «Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія”. За задумом організаторів такі дискусії представників різних релігійних конфесій, місцевих бізнесменів та представників громадянського суспільства допоможуть знайти відповіді на поширені питання сьогодення.

У круглому столі на запрошення протоієрея Романа Будзинського прийняла участь і Наталія Шевчук – голова Громадської Організації «Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія»

«…Дякую за готовність до обговорення нелегкої проблематики. Роль релігії та її вплив на суспільство під час гібридної війни надзвичайно вагома сила. Сьогодні  українці на власному досвіді переконалися, що означає масова пропаганда, викривлення реальності та вплив на свідомість людей. Історія війни на сході знає чимало прикладів коли, прикриваючись благими намірами, служителі одного релігійного культу розпалюють ворожнечу між людьми, ведеться справжня війна, хоча й підкилимна, за голови і душі вірних України, це відбуваєтьс далеко не християнськими методами але в кращих традиціях “старшого брата” нажаль за умов реальної війни.

Україна – унікальна держава. Це поліконфесійна та мультирелігійна держава людей, які знаходилися постійно в духовному пошуку. Це призводило до того, що виникали безліч різних релігійних спільнот з різними позиціями. Потрібно визнати проблеми є, проблеми  які полягають в тому, що є певні непорозуміння між представниками різних конфесій. Саме тому діалог є тим простором, у якому ми можемо дійсно сформувати єдину позицію стосовно майбутнього нашої країни з допомогою вірн, державної влади, представників освіти, культури, спорту та громадських організацій.

Простою мовою потрібно вчитись спілкуванню один з одним. Поважати думку кожного і знаходити шляхи до порозуміння відкидаючи власні амбіції заради вищої мети єдиної родини – з єдиною матір’ю адже у кожного з нас є тільки одна Батьківщина, одна земля яку ми називаємо своєю, одна Україна – Держава під покровом Того, Хто утримує життя кожного з нас і жодній релігії світу не вдалось досі приватизувати чи привласнити те, що належить всім – бо Бог є любов. Дякую за увагу…» -сказала Наталі Шевчук під час свого виступу на першому круглому столі – «Співпраця представників  державної влади, церкви та ділових кіл – запорука збереження традицій, цінностей та духовної спадщини на Тернопільщині».

Пресслужба Фонду пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія