Свята Анастасія Римлянка, ставши сиротою у віці трьох років, виростила в монастирі та прийняла чернецтво. Її віра та відмова від багатства вразили багатьох. Протягом жорстоких гонінь на християн, Анастасія відмовилася від Христа, за що її піддали мукам та знущанням. Не зламавши своєї віри, вона стала мученицею, а її тіло та віра залишили незабутні сліди в історії християнства.
Світла образа віри та стійкості перед переслідуваннями
Свята Анастасія Римлянка стала сиротою у віці трьох років. Виховувалася вона у монастирі поблизу Риму, в якому і прийняла чернецтво. Ігуменя монастиря виховала Анастасію у гарячій вірі, у страху Божому і послуху. За імператора Декія (249-251 рр.) Анастасії виповнилося 21 рік. Вона була дуже вродливою, і багато відомих римлян просили її руки, але Анастасія всім відмовляла, бажаючи залишитися невістою
Христовою.
У той час імператор Декій розпочав жорстокі гоніння на християн. Язичники витягнули святу Анастасію з монастиря і привели до правителя міста. Вони звинувачували її у тому, що вона не тільки зневажає відомих і багатих женихів, але шанує за Бога розіпʼятого Христа.
Військовий начальник Пров повелів їй принести жертву ідолам, але Анастасія відмовилася відректися від Христа. Пров, побачивши її молодість і красу, намагався спочатку лестощами спокусити її і змусити відректися від віри Христової: «Навіщо ти губиш свої роки, позбавляючись насолоди? Яка користь з того, щоб віддавати себе на муки і смерть заради Розіпʼятого? Поклонися нашим богам, будеш мати благородного чоловіка, житимеш у славі і честі». Але свята твердо відповіла: «Мій чоловік, моє багатство, життя і моя радість – Господь мій Ісус Христос, і страхом мук ти не відлучиш мене від Господа!» Тоді її піддали жахливим, нелюдським мукам та знущанням. Свята, будучи окривавленою, почала знемагати і попросила води. Якийсь чоловік на імʼя Кирил, що був присутній при її муках, зглянувся і напоїв її водою.
Тортури продовжили, і святій Анастасїї відрізали язик, яким вона безперестанно славила Бога. Після страшних тортур святу обезголовили. Вирішивши, що Кирил, який дав води мучениці, є таємним християнином, кати схопили його і також
стратили.
Тіло святої Анастасії було викинуте за місто на зʼїдання диким звірам, але Бог не допустив знущання над святими останками. Ігуменя Софія, сповіщена Господом, знайшла тіло преподобномучениці і з двома помічниками-християнами поховала його.
Молитва до Святої Анастасії Римської:
Радуйся, достохвальна мученице ,отримавши від спасителя Христа вінець божественний і нетлінний та силу благодатних зцілень; Радуйся, бо в споглядаючій душі своїй невпинно мала ти віру. надію, молитву і терпіння. Радуйся, свята Анастасіє, багатостраждальна і обрана Невісто Христова!
Отче наш, молимо
святу Анастасію Римську бути нашим посередником перед Тобою.
Допоможи нам мати сильну віру, надію і терпіння, як це було у неї.
Нехай її світлість і благодать буде нашим невичерпаним джерелом.
Молимось про Твою милість і захист, щоб ми завжди залишалися вірними Тобі, навіть у важкі моменти.
Свята Анастасіє, моли Бога за нас і стій в наших потребах перед Престолом Господнім. Амінь.
Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія
Соц.медіа