Розкрийте таємниці долі Святої Марії Магдалини, жінки, яка знайшла силу в покаянні, вірі та служінні. Її приклад став втіленням перемоги добра над злом.

Від грішниці до послідовниці Христа – незабутня історія перетворення

4 серпня Православні християни вшановують святу рівноапостольну Марію Магдалину.

Свята рівноапостольна Марія Магдалина походила з містечка Магдали. В Євангелії нічого не сказано про її юні роки, але з Передання відомо, що вона була вродливою жінкою і жила грішно. Після того, як Ісус вигнав із Марії сім бісів, вона змінила своє життя і стала Його вірною ученицею.

Марія Магдалина була вірна Христові не тільки у хвилини Його слави, але й у момент найбільшого приниження на Голгофі. Після того, як Ісуса поховали в печері, недільного дня Марія разом з іншими жінками пішла до гробу Спасителя, щоб намастити Його Тіло пахучим миром. Коли, не знайшовши Тіла Спасителя, вона зі слізьми виходила з гробниці, їй явився Воскреслий Христос і повелів іти до апостолів і провістити їм радісну звістку.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

По Вознесінні Христовім, коли апостоли розійшлися з Єрусалиму проповідувати в усі кінці світу, разом із ними пішла й Марія Магдалина. За переданням, вона проповідувала в Римі. Звідти вже літня Марія Магдалина переселилася в Ефес, де трудився Святий Апостол Іоан, (згідно з переданням, саме з її слів Апостол написав 20-ту главу свого Євангелія) і там завершила свою земну путь.

У IX ст. при імператорі Леві VI Філософі (886-912) її нетлінні мощі було перенесено з Ефеса до Константинополя (інші джерела вказують на V ст. як час перенесення мощей). Вважають, що під час хрестових походів мощі були перевезені у Рим, де й перебували у Храмі в ім’я Святого Іоана Латеранського. Папа Римський Гонорій III (1216-1227) освятив цей Храм в ім’я Святої Рівноапостольної Марії Магдалини. Частина її мощей знаходиться у Франції, в Проважі біля Марселя, де також зведений Храм, посвячений Святій Марії Магдалині. Частини святих мощей рівноапостольної Марії Магдалини зберігаються в різних монастирях Святої Гори Афон і в Єрусалимі.

Молитва до святої Марії Магдалини:

Свята Маріє Магдалено, велика посланнице Божої милосердності, твоя віра і покаяння виявили велику любов до Ісуса Христа. Допоможи й мені відчути Господню присутність у моєму житті та допоможи подолати гріхи та перешкоди, щоб я теж міг/могла віддати своє серце Ісусові. Молися за нас, щоб ми могли знайти покаяння та спокутувати свої провини, і в кінцевому підсумку, зустрітися з Тобою в Небесному Царстві. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія