Діяння святих мучеників Світлани, Віктора, Фотина та Іосії, які протягом римської імперії вірили в Христа та стали жертвами за свої принципи, є надзвичайно важливою частиною культурної та релігійної спадщини України. Вони стали символом непохитної віри та духовної міці, прикладом для наслідування в будь-який час та у будь-якій ситуації.

Віра та жертовність: історія Світлани та її синів як символ непохитної віри – молитва

Життя святих – це безсумнівно велика частина культури та релігійної спадщини України. У країні з багатою історією та глибокою релігійною традицією є багато святих, чиї історії та життєві шляхи вразливі та вдивляючі. Однією з таких свят є свята мучениця Світлана (Фотинія) та її сини Фотин, Іоасія та інші мученики з ними.

Світла історія мучениці Світлани починається з її зустрічі з Ісусом Христом біля колодязя Патріарха Якова в Самарії, як описано в Євангелії від Іоанна. За часів імператора Нерона, Світлана жила зі своїм молодшим сином Іосією в Карфагені та безстрашно проповідувала Євангеліє. Її старший син Віктор, на відміну від матері та брата, служив у римських військах проти варварів.

Після зустрічі з градоначальником Севастіяном у місті Атталії, де Віктор був призначений воєначальником, святий відмовився підкорятися волі імператора та заявив, що сам хоче бути проповідником християнства, як його мати та брат. За це він разом зі своєю матір’ю та братом був засліплений та ув’язнений в темниці. Але їхня віра була непохитною, навіть під час катувань.

Життя святих – це життя глибокої віри та безкомпромісності. Їхні історії, як правило, пов’язані зі знущанням, стражданням та жертвоприношенням, але водночас вони є прикладом непохитної віри та духовної міці. Життя Світлани та її синів є яскравим прикладом такої міці. Вони не тільки вірили в Бога, але й не зраджували своїм принципам, навіть під час найбільших випробувань.

Свята Світлана та її сини стали прототипом багатьох християн, які готові іти на жертви заради своєї віри. Їхня історія надихає на те, щоб не зраджувати своїм принципам, і вірити у те, що добро переможе зло. Вони залишили своє непересічне спадщину, яка вивчається та поважається в Україні й за її межами.

Молитва до Святої Світлани (Фотинії)

О, свята мученице Фотиніє, наділена безмежною любов’ю до Христа, ти з проявом мужності, терпіння та великої сили разом із своїми сестрами, синами та тими, кого ти наставляла, дали свідчення про свою віру. Ти з дерзновеністю проповідувала Євангеліє Христове, і сам Христос з’явився тобі та всім, хто був з тобою, і зміцнив та заспокоїв їх перед наближенням страждань. Коли ти прибула до Риму та відважно визнала свою віру в Христа, тебе кинули у в’язницю, де ти перенесла безліч мук, була кинута у колодязь, але ти віддала свою душу Господеві. Просимо тебе, свята Фотиніє, яка заблиснула духовною красою та постійно та нескінченно у в’язниці та у містах вчила людей вірі в Христа. Послухай нас, спостерігаючи за нами, грішними, та благодаттю Христа зціли хворих від лихоманки, щоб до них не приліпилися гріховні краплі, аби в дусі та тілі жили в здоров’ї та неослабному відданні добрим справам і прославляли Всевладного Отця благості, Милосердного Бога, на віки вічні. Амінь