Урочисте святкування пам’яті святої Марії Єгипетської відбувається у Православній Церкві в п’яту неділю Великого посту. Життя цієї святої було повне гріхів та розпусти, але під час подорожі до Єрусалима вона знайшла покаяння та звернула своє життя на шлях до Бога. Після цього вона прожила сім років у пустелі, викорінюючи зі свого серця всі пристрасті та виконуючи тяжкі покутні практики. Свята Марія Єгипетська є прикладом того, що ніколи не пізно звернутися до Бога та знайти шлях до покаяння.

Життєвий шлях та покаяння святої Марії Єгипетської

У п’яту неділю Великого посту, в день пам’яті преподобної Марії Єгипетської, Церква дає нам ще один приклад покаяння. Цей приклад може стати останньою можливістю для тих, хто ще не почав поститись, бо наступна неділя буде мати урочистий характер. Вхід Господній у Єрусалим є великим дванадцятим святом, а наступна Страсна седмиця вже не буде мати покаяльного характеру, вся вона буде присвячена духовному переживанню останніх днів життя Спасителя на землі.

Згадуючи преподобну Марію Єгипетську, Церква дає нам приклад того, як ми повинні каятись у своїх гріхах. Життя святої Марії Єгипетської є живим свідченням того, що люблячий Бог готовий простити кожній людині навіть найтяжчий і найбільший гріх, якщо вона принесе щире і сердечне покаяння.

Свята Марія Єгипетська жила у VI столітті в Олександрії. Вона була відома у всьому місті тим, що була блудницею. 17 років свого молодого життя вона присвятила блуду і розпусті. Це відбувалося до тих пір, поки Господь не врозумів її наступним чином. Коли вона, одного разу, з паломниками хотіла увійти до єрусалимського Храму Господнього, то невидима сила зупинила її, немов невидима рука Божа не дозволила їй переступити поріг Церкви. Після чотирьох невдалих спроб пройти з притвору до храму, де знаходився Хрест Господня, Марія зрозуміла, що її життя було гріховним і що вона повинна знайти шлях до покаяння.

Тоді Марія пішла в пустелю, де проживала 47 років, проводячи свої дні в молитві, покаянні та покуштуванні. Ці 47 років в пустелі були складними для Марії, але вона витримала все тяжке, бо була наповнена любов’ю до Бога та бажанням спокутувати свої гріхи.

Наприкінці свого життя Марія зустріла одного зі святих аскетів, який її останніми словами послав на той світ. Її тіло було знайдене через три дні після її смерті, і воно було поховане біля пустелі, де вона провела своє життя в покаянні.

Цей приклад життя святої Марії Єгипетської демонструє, що покаяння може бути складним, але Бог готовий простити кожному, хто щиро та сердечно кається у своїх гріхах. Нехай приклад святої Марії Єгипетської стане для нас нагадуванням про те, що завжди можна знайти шлях до покаяння та милосердя Божого.

Молитва до святої Марії Єгипетської

О свята Маріє Єгипетська, яка виявила покаяння та знайшла спасіння у Христі, звертаюся до тебе з молитвою. Я прошу твоєї молитовної підтримки та заступництва перед нашим Господом, щоб і я міг/могла знайти шлях до покаяння та привернутися до Бога.

Допоможи мені побачити свої гріхи та звернутися до Бога зі щирим серцем. Підтримай мене у моїх зусиллях відкинути гріх та прагнути до святості. Нехай моя віра буде міцною, моя любов до Бога – палкою, а моя воля – рішучою.

Молюся тобі, свята Маріє Єгипетська, щоб ти звернулася до Бога за мене недостойного/ну та принесла мої прохання до Нього. Нехай твоя молитва буде відповіддю на знаки благодаті та милості, які Господь наділяє мене у моєму покутному шляху.

Молитвою святої Марії Єгипетської хай Господь збереже наші душі та наші серця у своїй святій та милостивій присутності. Амінь.