Під час гонінь імператора Валеріана він піддавався тяжким мукам через свою вірність християнству. Особливо відомий тим, що відмовився розкрити місцезнаходження християн, що ховалися в печерах, навіть під загрозою страшних страждань. Його відданість і мужність при муках вражала всіх, і він піддавався бичуванню, палінню на вогнищі та іншим жахливим мукам. Нарешті, він віддав душу свою Богу, виражаючи молитви за своїх ворогів. Його подвиг страждання став символом вірності та відданості віросповіданню.

Святий Лаврентій, архідиякон та мученик, вшановується Церквою 23 серпня.

Святий мученик архідиякон Лаврентій постраждав під час гонінь імператора Валеріана. Його звинувачували в тому, що він відвідував християн, що ховалися в печерах, носив їм їжу і одяг, і приховав скарби римської церкви.

Римський єпарх піддав його мукам, а потім, показавши йому знаряддя ще більш жахливих страждань, говорив йому: «всіма цими знаряддями буду мучити тебе, якщо не виконаєш наказів моїх. Чому ти не хочеш відати християн? Назви їх зараз, а сам поклонися богам. Твої скарби не врятують тебе ». Лаврентій відповідав: «виконай твої погрози. Що ти називаєш мукою, то для християн слава і радість. Я не скажу тобі, де переховуються християни, тому що ти не гідний бачити тих, чиї імена написані на небесах. Я уповаю не на скарби земні, а на ті блага, які Господь приготував люблячим Його».

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Святого піддали бичуванню, палили на вогнищі, але архідиякон твердо переносив все. Коли нові муки не похитнули твердості мученика, єпарх звелів принести залізну решітку. Поклавши на неї мученика, кати розклали під нею розпалене вугілля. Лаврентій, страждаючи на вогні, говорив єпарху: «ці гарячі вугілля готують мені прохолоду і спокій, а тобі – вічні муки» Під час цих страждань небесна радість сяяла на обличчі його; і нарешті він, з молитвою за ворогів, віддав душу свою Богу. Вночі пресвітер Юстин з одним християнином взяли тіло мученика і звершили над ним християнське поховання. Подвиг страждання його відбувся в 258 році після Різдва Христового.

Молитва до святого Лаврентія:

Боже, полум’я Твоєї любові прославило святого Лаврентія як вірного в служінні і славного в мучеництві; вчини, щоб ми любили те, що він любив, і чинили так, як він навчав. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія