У цьому молитовнику для українських воїнів-захисників розкривається значення молитви як способу звернутися до Бога. За допомогою прикладів та молитовних текстів, виокремлено цінність щирих звернень до Всевишнього в різних ситуаціях, показуючи, як молитва може стати джерелом сили та підтримки в боротьбі та повсякденному житті.

Молитовник для Православного Воїна-Захисника України: Дорога до Бога та Сили в Боротьбі

Молитва: Звернення до Бога

Молитва — це спілкування із Богом. Святі отці називають молитву зверненням до Бога розуму та серця. Молитися можна найпростішими словами, але — щиро, вкладаючи у слова молитви і розум, і почуття.

Ісус Христос навчав молитися так: “Коли молишся, увійди в кімнату твою і, зачинивши двері твої, помолись Отцю твоєму, Котрий втайні, і Отець твій, Який бачить таємне, віддасть тобі явно. А молячись, не говоріть зайвого, як язичники, бо вони думають, що в багатослів’ї своєму почуті будуть; не уподібнюйтесь їм, бо знає Отець ваш, чого ви потребуєте, раніше вашого прохання в Нього” (Єванг. від Матфея 6:6-8).

Кожна людина може і має звертатися до Бога власними словами. Втім, Церква, знаючи про наші головні потреби, пропонує нам у молитовниках зразки молитов на різні обставини життя.

Як батьки люблять перші слова дитини, так і наш Отець небесний приймає наші прості, безхитрісні особисті молитви з усілякого, навіть найменшого приводу.

Бог любить кожного, кожному хоче допомогти, і людина може звертатися до Бога у всякий час та на всякому місці, у будь-яких життєвих обставинах, щоб прославляти та дякувати Господеві, просити Його про благословення і допомогу.

В усіх випадках, у всіляких сумнівах, при усіх життєвих труднощах слід звертатися до Бога з молитвою, що виходить від нашого серця.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

МОЛИТВИ НА ДОБРУ СПРАВУ;
Перед початком доброго діла:

Милосердний Боже, Отче і Господи, дай мені жадати всім серцем тільки того, чого потребує від мене Твоя свята воля. У всякому ділі дай мені силу шукати перш за все виконання святих Твоїх заповідей. Настав мене на Твою праведну путь і навчи у всякій справі не сходити з неї. Створи моє життя таким, щоб я міг робити все з волі Твоєї, дай мені силу виконати Твої святі заповіді. На всіх стежках життя мого підтримай мої слабкі сили, оборони від лукавої спокуси і благослови на все добре, чисте і святе, щоб і словами уст моїх і всіма ділами життя мого я прославляв святе ім’я Твоє, Бога Великого, для нас, людей, Милосердного Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Подяка після завершення доброго діла:

Всемогутній Боже, Милосердний Отче! Ти не потребуєш нічого від мене, знаючи мою бідність перед Тобою. Але Ти дав мені ласкаво Твою заповідь прославляти Тебе і приносити подяку мого вдячного серця.

Великий Боже, Милосердний Отче! Яку, достойну величі Твоєї, подяку можу я скласти Тобі? Віруючи у Твою милість до мене, грішного, у Твою всепрощаючу любов, я приношу Тобі в ім’я Сина Твого, нашого Спасителя і Визволителя, жертву хваління, жертву славословлення мого відданого Тобі і вдячного серця. Дякую Тобі за усе добро, яке Ти вчинив мені. Ти благословляєш мене у кожній хвилині життя мого, Ти настановляєш мене на все добре, чисте і святе. Ти підтримуєш мене і ведеш мене по дорозі Твоїй, Ти приводиш мене терпляче до вічного блаженства у Твоїм Небеснім Царстві, прощаючи з любов’ю мої провини.

Нехай же слава, честь і поклоніння Тобі, Богу Вічному, ніколи не замовкнуть у серці моїм, нехай воно славить Тебе, Бога Милосердного, в Тройці Святій Єдиного, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

МОЛИТВИ ПЕРЕД ЇЖЕЮ;

Молитва перед їжею:

Перед їжею читай «Отче наш» або:

Очі всіх на Тебе, Господи, уповають з надією, бо Ти даєш поживу всім вчасно, простягаєш Свою щедру руку і всіх насичуєш милістю Своєю.

Молитва після їжі:

Дякуємо Тобі, Христе Боже наш, що наситив нас земними Твоїми благами. Не позбав нас і Небесного твого Царства, але, як прийшов Ти посеред учнів Твоїх, Спасе, мир даруючи їм, прийди до нас і спаси нас.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія