У заяві Вселенського Патріарха Варфоломія висловлено глибоке сумування через трагічні події на Близькому Сході. Звернута увага на страждання цивільного населення та особливо дітей, які мають право на мир і безпеку. Заява закликає до відмови від насильства та акцентує важливість боротьби за мир як загальнолюдської цінності та запоруки захисту гідності.

Заява Вселенського Патріарха Варфоломія щодо трагічних подій на Близькому Сході

Ми глибоко сумуємо через новини, які надходять з стражденого Близького Сходу. Ми сумуємо за душами, взятими під час останніх трагічних подій. Нехай Боже обійме тих, хто сумує, словами розради.

Наші думки і молитви передусім спрямовані на цивільне населення, яке переживає болісні миті терору, перелякане жахливими звуками сирен та надходженням загрози вибухів. Особливо наші думки спрямовані на всіх невинних дітей, які мають право виростати в справді “Землі Обітованої” миру і процвітання.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Серед гніву та руйнувань, серед зла та гіркоти, люди легко спокушаються думати і діяти насильно. Хоча багато хто вважає насильство необхідним засобом вирішення конфліктів, ми ніколи не можемо розглядати його як частину доброї творіння Бога, і не можемо затверджувати використання насильства для досягнення миру. Замість цього ми повинні оглядатися на те “добро”, яке спочатку створив Бог, і на ідеальний мир, до якого Він бажає, щоб ми йшли, закликаючи зі словами Псалмопівця: “Увійдіть у від від лукавого і чиньте добро; шукайте миру та його слідуйте” (Псалми 34:14). Крім того, боротьба за мир — це не лише Божа заповідь, але і загальнолюдська цінність