9 жовтня відзначається свято апостола Якова Алфеєва, сина Алфея та брата апостола Матфея. Святий Яків був одним із дванадцяти апостолів, яких обрав Ісус Христос для проповіді Євангелія. Він відзначався своєю послугою, лікуванням недуг, та проповідю в різних країнах. Його життя та служіння служать прикладом віри та послушання Божій волі.

Вшанування пам’яті апостола Якова та його роль у поширенні християнства

9-го жовтня Православна Церква згадує пам’ять апостола Якова Алфеєва.

Святий апостол Яків був сином Алфея та братом апостола та євангеліста Матфея, що був колись митарем. Коли Господь наш Ісус Христос, перебуваючи на землі в тілі, обрав своїми учнями простих і благочестивих людей, щоб послати їх на проповідь Євангелія у всесвіт, тоді вибрав Він і святого Якова. Так став Яків одним із числа дванадцяти апостолів, самовидцем і слугою Христовим, проповідником Його таїн та Його послідовником.

Прийнявши з іншими апостолами Духа Святого, що зійшов на них у вигляді вогненних язиків, він вирушив до язичників проповідувати Христа і наставляти заблудлих на шлях спасіння. Розпалившись божественним вогнем, він попалив терни безбожжя, руйнував ідолів, храми їх розоряв, лікував різні недуги, відганяв від людей духів лукавих і багато людей привів до Христа.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Обходячи багато країн, він сіяв насіння небесне, збирав жнива спасіння людського і закінчив земну течію свою Христовими стопами: будучи наслідувачем Христових страждань, він віддав дух Богові розіп’ятим на хресті.