Продовжуємо оприлюднювати окремі документи з кримінального провадження Петранюка Тараса Івановича, архієпископа ТИХОНА, керуючого Тернопільсько-Бучацькою єпархією Православної Церкви України (УПЦ) на нашому сайті в межах розслідування, яке провела Наталія Шевчук, голова Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія.

Нагадаємо: заява надійшла від потерпілого Плугіна Дмитра Володимировича (начальника відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату облдержадміністрації в Луганській області) до Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Луганській області, було порушено кримінальну справу №12012030050000359 за ч. 4 ст. 190 КК України (Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах) по відношенню до єпископа УПЦ КП ТИХОНА (ПЕТРАНЮКА ТАРАСА ІВАНОВИЧА 19.10.1976 р. н.).

Відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01.12.2012 – фабула – 10.03.2010 Петранюк Тарас Іванович 19.10.1976 року народження, знаходячись у приміщенні офісу, розташованого за адресою: м. Луганськ, вул. Демехіна, 28, шахрайським шляхом заволодів грошовими коштами у сумі 100 000 (сто тисяч) доларів США, які належать Плугіну Д. В., завдавши йому матеріальної шкоди в особливо великому розмірі на загальну суму 798 400 грн (сімсот дев’яносто вісім тисяч чотириста гривень).

Довідка. З травня 2008 року Патріарх Філарет благословляє Петранюка Тараса Івановича нести послух у Михайлівському Золотоверхому монастирі. А вже в серпні 2009 року Петранюк був пострижений у ченці з ім’ям Тихон і через три місяці висвячений в єпископи як правлячий архієрей Луганський і Старобільський.

У грудні 2010 року рішенням Священного Синоду звільнений від керівництва Луганською єпархією. Синод УПЦ КП не просто змістив Петранюка з посади правлячого єпископа в Луганську, а заборонив його служіння «до повного і щирого покаяння».

Що ж такого зробив цей «святий отець», що синод УПЦ КП так швидко заборонив його у служінні? І чому той подався в мандри? Причому, як зазначалося на сайті УМВС, востаннє Петранюка бачили за місяць до заборони його в служінні – він приїжджав до Києва на день народження Філарета (Денисенка), мабуть «приносив покаяння», але з якоїсь причини Патріарх Філарет залишився непохитним.

Після цього Петранюк зник на роки і побачився вже з Патріархом Філаретом як ні в чому не бувало «відмитим, білим і пухнастим» в якості канонічного архієрея ПЦУ, керівника Тернопільсько-Бучацької єпархії. Чи не правда, чудеса та й годі…

Чи говорив Владика Тихон (Петранюк) відверту неправду, коли стверджував, що храм УПЦ КП в Луганську був побудований і згорів до тла? – ТАК!

Зупинимося на самому злочині.

Петранюк оголосив про підпал одного зі споруджуваних храмів Луганської єпархії, в який за паперами було вкладено майже 300 тис. грн. Коли зчинився галас, виявилося, що на місці «пожежі» стоїть напіврозвалений будівельний вагончик і ніякого будівництва навіть не починалося, а пожежа – просто вигадка єпископа Тихона. Як створення, так і руйнування цього храму сталося лише на папері. І «згорів» храм винятково для списання грошей, які Петранюк витратив на особисте розкішне життя.

Оскільки Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Луганській області порушило кримінальну справу №12012030050000359 за ч. 4 ст. 190 КК України (Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах) по відношенню до єпископа УПЦ КП ТИХОНА (ПЕТРАНЮКА ТАРАСА ІВАНОВИЧА 19.10.1976 р. н.), слідчими було допитано свідків, у тому числі працівників та служителів УПЦ Київського патріархату: Лякіну О. Є., Мажар Н. І., Гуменюка Павла Зіновійовича (тогочасного єпископа Вишгородського, вікарія Київської єпархії АГАПІТА), Зіміну А. І. та ін.

Мовою оригіналу:

ПРОТОКОЛ
допроса свидетеля

г. Луганск                                                                           «10»12.2010 г.

о/у СГ СБНЛ Ленинского РО ЛГУ УМВД Украины в Луганской области ст. лейтенант милиции Дедин К.Л. в помещении г. Киев, ул. Пушкинская, 36, с соблюдением требований ст.ст.85, 167, 170 УПК Украины, в период времени с «12» ч. «30» мин. До «14» ч. «00» мин., допросил в качестве свидетеля: ЗИМИНУ АННУ ИВАНОВНУ, 14.08.1964 г. р., г. Киев, главного бухгалтера Киевского патриархата УПЦ КП.

На предложение дать свидетельства поясняю: что я работаю главным бухгалтером Киевской Патриархии УПЦ Киевского Патриархата С 1992 года.
В мои функциональные обязанности входит учет бухгалтерии.

Вопрос: С какого времени Вы знакомы с гр. Петранюком Тарасом Ивановичем, 19.07.1976 г.р.?

Ответ: С гр. Петраюком Т.И. я знакома примерно с 2006 года.

Вопрос: Когда последний раз Вы общались с гр. Петранюком Т.И.?

Ответ: Последний раз я видела и общалась с гр. Петранюком Т.И. 28 июля 2010 года во время празднования Крещения Руси.

Вопрос: Известно ли Вам, что гр. Петранюк Т.И. мошенническим путем завладел денежными средствами в сумме 100 000 (СТО ТЫСЯЧ) долларов США, принадлежавшими гр. Плугину Д.В.?

Ответ: О том, что гр. Петранюк Т.И. мошенническим путем завладел денежными средствами в сумме 100 000 (СТО ТЫСЯЧ) долларов США, принадлежавшими гр. Плугину Д.В., мне стало известно из запроса Ленинского ГО ЛГУ УМВД Украины Луганской области.

Вопрос: Вам известно о том, что гр. Петранюк Т.И. осуществляет реализацию иностранных автомобилей на территории Украины, которые пригоняет из ОАЭ?

Ответ: Об этом мне ничего не известно.

Хочу отметить, что 13.12.2010 года в Патриархии по адресу: г. Киев, ул. Пушкинская, 36 состоится заседание Священного Синода УПЦ КП, на котором будет рассматриваться вопрос о снятии Епископа Тихона (Петранюка Т.И.) с должности Управляющего Луганской епархии.

С моих слов записано верно, мною прочитано.
Зимина А.И.
10.12.2010 г.

Допросил
о/у СГ СБНЛ Ленинского РО ЛГУ УМВД Украины в Луганской области
ст. лейтенант милиции Дедин К.Л.

Українською мовою:

ПРОТОКОЛ
допиту свідка

м. Луганськ                                                                           «10» 12.2010 р.

о/у СГ СБНЛ Ленінського РВ ЛМУ УМВС України в Луганській області ст. лейтенант міліції Дєдіна К.Л. в приміщенні г. Київ, вул. Пушкінська, 36, з дотриманням вимог ст.ст. 85, 167, 170 КПК України, в період часу з «12» год. «30» хв. до «14» год. «00» хв., допитала як свідка: Зіміну ГАННУ ІВАНІВНУ, 14.08.1964 р. н., м. Київ, головного бухгалтера Київського патріархату УПЦ КП.

На пропозицію дати свідчення пояснюю, що я працюю головним бухгалтером Київської Патріархії УПЦ Київського Патріархату з 1992 року.
У мої функціональні обов’язки входить облік бухгалтерії.

Питання: З якого часу Ви знайомі з гр. Петранюком Тарасом Івановичем, 19.07.1976 р. н.?

Відповідь: З гр. Петранюком Т.І. я знайома приблизно з 2006 року.

Питання: Коли останній раз Ви спілкувалися з гр. Петранюком Т.І.?

Відповідь: Останній раз я бачила і спілкувалася з гр. Петранюком Т.І. 28 липня 2010 року під час святкування Хрещення Русі.

Питання: Чи відомо Вам, що гр. Петранюк Т.І. шахрайським шляхом заволодів грошовими коштами в сумі 100 000 (СТО ТИСЯЧ) доларів США, що належали гр. Плугіну Д.В.?

Відповідь: Про те, що гр. Петранюк Т.І. шахрайським шляхом заволодів грошовими коштами в сумі 100 000 (СТО ТИСЯЧ) доларів США, які належали гр. Плугіну Д.В., мені стало відомо із запиту Ленінського МВ ЛМУ УМВС України у Луганській області.

Питання: Вам відомо про те, що гр. Петранюк Т.І. здійснює реалізацію іноземних автомобілів на території України, які приганяє з ОАЕ?

Відповідь: Про це мені нічого не відомо.

Хочу зазначити, що 13.12.2010 року в Патріархії за адресою: м. Київ, вул. Пушкінська, 36 відбудеться засідання Священного Синоду УПЦ КП, на якому буде розглядатися питання про зняття єпископа Тихона (Петранюка Т.І.) з посади керуючого Луганської Єпархії.

З моїх слів записано вірно, мною прочитано.
Зіміна Г.І.

Допитав
о/у СГ СБНЛ Ленінського РВ ЛМУ УМВС України в Луганській області
ст. лейтенант міліції Дєдіна К.Л.

Подаємо до Вашої уваги коментар
тогочасного начальника розшуку в Луганській області Зєлєнцова С.М.
щодо громадянина Петранюка Тараса Івановича (єпископа Тихона):

Мовою оригіналу: «Его подтянул первоначально Филарет, то есть Филарет взял его к себе замом. Он там (в Киеве. – Ред.) проштрафился на машинах, из Объединенных Арабских Эмиратов перегонял под благотворительность, и дам легкого поведения там куда-то переправлял. Все с учетом этого. Это общественности стало известно, его сослали в «ссылку» в Луганскую область ввиду того, что у нас на территории Луганской области на тот период ни одного храма Киевского Патриархата не было. Будем так говорить, его отправили в ссылку, чтобы он эту коллизию восстановил. На объездной начали строить храм Киевского Патриархата, первого вообще в Луганской области. Но он его тоже не сделал, потому что перспективного человека швыранул на огромную суму денег, два или три миллиона где-то.

Он жил в принципе у себя дома, у него там есть храм, на территории этого храма есть лесопилка, где он в принципе и прятался, это на границе Ивано-Франковской и Черновицкой областей. Помощи там сильно не получите по одной простой причине, мы туда ездили, он там с барышней сожительствовал, данных я не помню, если, может, справку найду, то скажу, сожительствовал с барышней, когда мы начали комплекс действий предпринимать – местные нас, грубо говоря, слили, будем так говорить, откровенно.

Задержали его, будем так говорить, мы не чисто случайно, мы имели связи в ОБОПе Киева, в главном, там он выходил на них порешать вопрос, хотел, я так понимаю, не сошлись в цене, в принципе, где он был задержан.

Дальше дело было направлено в суд города Луганска, я не помню, то ли Ленинский обращался, то ли центральный, по-моему, Ленинский районный суд г. Луганска. 2013, 2012, по-моему, или 2010, даже это я не помню. Сопровождение сопроводило БЕП, просто я как начальник розыскного на тот период отдела помогал им в розыске. Вот как бы узнавал, дознавался, занимался, но не более, так будем говорить, поиском. Я Вам сказал, где он может находиться.

Это норма, это его жизнь», – сказал бывший начальник розыска в Луганской области Сергей Николаевич.

Українською мовою: «Його підтягнув спочатку Філарет, тобто Філарет взяв його до себе заступником. Він там (у Києві. – Ред.) проштрафився, на машинах з Об’єднаних Арабських Еміратів переганяв під благодійність, і жінок легкої поведінки там кудись переправляв. Все з урахуванням цього. Це стало відомо громадськості, його відправили в «заслання» в Луганську область, через те, що у нас на той період на території Луганської області жодного храму Київського Патріархату не було. Будемо так говорити, його відправили на заслання, щоб він цю колізію відновив. Ось, почав так само, меценати, благодійники у районі Ленінського комсомолу, там на об’їзній почали будувати храм Київського Патріархату, першого взагалі в Луганській області. Але він його теж не зробив, тому що перспективну людину розвів на величезну суму грошей, два чи три мільйони десь.

Спочатку він жив у себе вдома, у нього там є храм, на території цього храму є лісопилка, де він в принципі і ховався, це на межі Івано-Франківської та Чернівецької областей. Допомоги там сильно не отримаєте по одній простій причині: ми туди їздили, він там з дівчиною жив, даних я не пам’ятаю, якщо, може, довідку знайду, то скажу, жив разом з дівчиною, коли ми почали комплекс дій робити, місцеві нас, грубо кажучи, злили, будемо так говорити, відверто.

Затримали його, будемо так говорити, ми не чисто випадково, ми мали зв’язки у ВБОЗ Києва, в головному, там він виходив на них повирішувати питання, хотів, я так розумію, не зійшлися в ціні, в принципі, де він був затриманий.

Потім справа була направлена до суду міста Луганська, я не пам’ятаю, чи то Ленінський звертався, чи то центральний, по-моєму, Ленінський районний суд м. Луганська. 2013, 2012, по-моєму, або 2010, навіть це я не пам’ятаю. Супроводив БЕП, просто я як начальник розшукового на той період відділу допомагав їм у розшуку. Ось як би дізнавався, перевіряв, чи займався, але не більше, так будемо говорити, пошуком. Я Вам сказав, де він може перебувати.

Це норма, це його життя» – сказав колишній начальник розшуку в Луганській області Сергій Миколайович.

Чи використовував єпископ Тихон (Петранюк) свій духовний сан, посаду керуючого єпархією, авторитет Церкви, для реалізації шахрайських схем з метою власної наживи? – ТАК!

Під час проведення обшуку у помешканні, яке орендував для постійного проживання ПЕТРАНЮК ТАРАС ІВАНОВИЧ в м. Луганську, було виявлено документацію, договори, довіреності, платіжні відомості МРЕВ ДАІ ГУ МВС України, неофіційні печатки та штампи різних державних установ і релігійних організацій УПЦ Київського Патріархату, бланки з відбитками печаток. Серед іншого нас зацікавив ось цей документ: Довіреність від ДЕНИСЕНКА МИХАЙЛА АНТОНОВИЧА (ПАТРІАРХА КИЇВСЬКОГО І ВСІЄЇ УКРАЇНИ Предстоятеля УПЦ КП), схоже, Петранюку вдалось неможливе – заволодіти абсолютною довірою Його Святості – звідси і безстрашність церковного мажора Петранюка – “грати по-крупному” в структурі УПЦ КП.

ДОВІРЕНІСТЬ

Місто Київ, двадцять п’ятого листопада дві тисячі дев’ятого року.

            Я, ДЕНИСЕНКО МИХАЙЛО АНТОНОВИЧ (ідентифікаційний номер), мешкаю за адресою: м. Київ, вул. Пушкінська, буд. 36, згідно попереднього усного договору цією довіреністю уповноважую
            ПЕТРАНЮКА ТАРАСА ІВАНОВИЧА, що мешкає за адресою: м. Київ, вул. Цитадельна, буд. 7, кв. 34, та (або)
            ШИНКАРУКА СВЯТОСЛАВА МИХАЙЛОВИЧА, що мешкає за адресою: м. Коломия, вул._____________,буд. ___, кв.____.
            бути моїми представниками в усіх установах та організаціях України, в тому числі перед органами ДАІ, з питання експлуатації належного мені на підставі Свідоцтва про реєстрацію ТЗ серія КХС№673960, виданого МРЕВ-3 ДАІ ГУ УМВС України в м. Києві 18 жовтня 2005 року, АВТОМОБІЛЯ моделі MERCEDES-BENz, 1997 року випуску, шасі (кузов, рама, коляска) №_____________, ЛЕГКОВИЙ СЕДАН, реєстраційний номер ______________, зареєстровано МРЕВ-3 ДАІ ГУ УМВС України в м. Києві 18 жовтня 2005 року.
           Для чого надаю право: подавати від мого імені заяви, одержувати необхідні документи, довідки, дублікати, розписуватися за мене, переганяти автомобіль, представляти мої інтереси на станціях технічного обслуговування, страхових компаніях, визначати місце стоянки автомобіля, в разі необхідності, проводити заміну деталей автомобіля та виконувати всі інші дії, пов’язані з даною довіреністю.
           Кожен із представників має право вчиняти дії, передбачені цією довіреністю, самостійно, окремо один від одного.
           Повноваження за цією довіреністю не можуть бути передані іншим особам.
           Зміст ст.ст. 247, 248 та 249 Цивільного кодексу України мені роз’яснено.
           Довіреність видана строком на три роки і дійсна до двадцять п’ятого листопада дві тисячі дванадцятого року.

Підпис: _________________________

           Місто Київ, 25 листопада дві тисячі дев’ятого року.
           Ця довіреність посвідчена мною, Лазарєвою Л.І., нотаріусом Київського міського нотаріального округу.

           Довіреність підписана ДЕНИСЕНКОМ МИХАЙЛОМ АНТОНОВИЧЕМ у моїй присутності.
           Особу його встановлено, дієздатність перевірено.
           Зареєстровано в реєстрі за №2916
           Стягнуто плату згідно ст. 31 Закону України «Про нотаріат» – за домовленістю сторін

НОТАРІУС ___________________________

Патріарх Філарет належить до людей, які вміють виправляти свої помилки, як породив єпископа Тихона, так його і знищив! Але ж закони фізики ніхто не відміняв, як відомо, г…но не тоне, саме тому сьогодні ми публічно викриваємо подвиги шахрая – канонічного архієрея Православної Церкви України Тихона Петранюка.

ДАЛІ БУДЕ

Читайте раніше опубліковані матеріали: