24 лютого 2017 року Божого, до другої річниці упокоєння Предстоятеля УАПЦ Блаженнішого Митрополита Мефодія, силами духовенства Української Автокефальної Православної Церкви та родини блаженноспочилого було встановлено пам’ятну дошку в місті Монастириськ, що на Тернопільщині. Місце встановлення меморіалу обрали не випадково, адже саме в Монастирську майбутній Предстоятель УАПЦ пізнавав життя,  дорослішав та отримував шкільну освіту.

До створення пам’ятної дошки великих зусиль доклала родина спочилого Владики Мефодія – рідна сестра Ольга Андріївна Кондзельська-Кудрякова та племінник Віталій Станіславович Кондзельський.

Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія щиросердечно вдячний рідним та Предстоятелю  УАПЦ Блаженнішому Митрополиту Макарію (Малетичу) за підтримку та ініціативу у справі увіковічнення пам’яті про блаженноспочилого Митрополита Мефодія. На жаль, у зв’язку із заздалегідь затвердженими заходами та проведенням меморіального вечору пам’яті “За мить до весни…” в м. Києві голова Фонду пам’яті Наталія Шевчук та духівник Фонду о. Роман Будзинський не змогли бути присутніми у цей важливий день для усіх хто знав владику Мефодія в місті Монастириськ, Тернопільської області.

Вічна пам’ять Блаженнішому Митрополиту Мефодію!