Дізнайтеся про життя і служіння святителя Никифора, видатного церковного діяча VIII століття. Від його народження були закладені глибока віра та готовність до сповідництва. Він був царським радником, захищав православ’я на VII Вселенському Соборі та обійняв пост патріарха. Його життя проповідувало глибоку віру, мудрість і самовіддане служіння Богові і людям.
Віра, мудрість і самовіддане служіння Богові: Святитель Никифор Сповідник
15 червня Свята Церква вшановує пам’ять святителя Никифора.
Святитель Никифор Сповідник народився у другій половині VIII століття в Константинополі. Від самого народження в нього були закладені глибока віра і готовність до подвигу сповідництва завдяки батькам, Феодору та Євдокії.
За часів царювання Лева IV (775–780), святий Никифор отримав звання царського радника. Навіть перебуваючи при царському дворі, він продовжував жити суворо і праведно, дотримуючись чистоти православної віри та захищаючи шанування святих ікон. Після смерті Лева IV і при царюванні Костянтина VI (780-797) та святої Ірини, в 787 році в Нікеї був скликаний VII Вселенський Собор, на якому було осуджено іконоборство. Святитель Никифор, маючи глибоке знання Святого Письма, виступив від імені імператора на захист православ’я, допомагаючи святим отцям Собору.
Після Собору святитель Никифор декілька років залишався при царському дворі. Проте згодом він вирішив покинути свою службу і оселився на самоті біля Босфору. Він проводив своє життя, занурений у наукові праці, молитву та пост, дотримуючись безмовності. Святий Никифор збудував церкву, заснував монастир і вів строге чернече життя ще до свого постригу.
У часи імператора Никифора I (802-811), після смерті святого патріарха Тарасія (784-806), святитель Никифор був обраний на його місце. Він прийняв чернечий постриг і священичий сан, і 12 квітня 806 року, в день Пасхи, його зведено на патріарший престол.
Святитель Никифор був видатним церковним діячем свого часу і “прикрасою віку і кафедри”. Він внесений великий внесок у розвиток Церкви, залишивши значну духовну спадщину у вигляді численних праць історичного, догматичного та канонічного характеру.
Святитель Никифор служив прикладом самовідданого служіння Богові і людям. Його життя проповідувало глибоку віру, мудрість і покору перед Божою волею. Святитель Никифор залишив незабутній слід у історії Церкви, вклавши великі зусилля у зміцнення православної віри і збереження традицій.
У цей день, коли ми згадуємо святителя Никифора, ми можемо знайти в ньому натхнення і побудувати своє життя на основі його благочестивості та духовної глибини. Його приклад навчає нас бути милосердними, справедливими і терплячими, розуміти важливість віри в нашому житті і докладати зусиль для розвитку духовного багатства.
Святитель Никифор, моли Бога за нас, щоб ми могли наслідувати православну віру і прагнути до духовного зростання. Нехай твої молитви супроводжують нас і приносять благословення нашому народові.
Молитва до святителя Никифора:
Святий святителю Никифоре, моли Бога за нас,
Ти, що жив вірою, мудрістю та покорою,
Ти, що проповідував його слово і захищав православ’я,
Звертаємося до тебе з глибокою вірою та благанням.
Молитовно звертаємось до тебе, о великий святителю,
Нехай твої молитви досягають Божого престолу,
Нехай вони приносять благословення і милість нам,
Нехай вони освітлюють наші серця і надихають нас.
Святителю Никифоре, ти був прикладом глибокої віри,
Ти був прикладом мудрості і покори перед Божою волею,
Допоможи нам наслідувати твій приклад,
Допоможи нам розуміти важливість віри і молитви.
Молимося тобі, святителю Никифоре, великий чудотворче,
Звертаємося до тебе з благанням і надією,
Заступником перед Богом просимо бути,
Захищай нас, наш український народ і нашу православну віру в усіх наших потребах.
Святителю Никифоре, моли Бога за нас,
Заступайся за нас перед Божим престолом,
Допоможи нам бути справедливими і милосердними,
Нехай твоя свята молитва супроводжує нас у всіх наших днях.
Амінь.
Соц.медіа