Дізнайтеся про древню Єрусалимську ікону Пресвятої Богородиці, автором якої, за легендою, був апостол Лука. Її історія пов’язана з численними чудесами та важливими подіями для віруючих.

Древня ікона з благодатним минулим та загадковим сучасним шляхом

Сьогодні православні християни вшановують древню Єрусалимську ікону Пресвятої Богородиці.

Священне Передання говорить, що автором цієї ікони є сам апостол Лука, який написав її у Гефсиманії, на 15-й рік після Вознесіння Господнього.

Упродовж тривалого часу цей святий образ Божої Матері зберігався в храмі Воскресіння Господнього. У V-му столітті вона була перенесена до Царгорода. Заступництвом Небесної Цариці і молитвами численних жителів Константинополя перед цією святинею, столиця Візантія була визволена від навали скіфів.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Пізніше ця святиня була передана в дар великому київському князю Володимиру, Хрестителю Руси, під час його хрещення в Корсуні. Так ця святиня потрапила на наші землі. Згодом святий Володимир передав її до міста Новогорода.

Нажаль сьогодні місце знаходження оригіналу Єрусалимської ікони невідоме. Імовірно, воно було вивезено до Франції, в часи наполеонівських війн. Утім відомо про численні випадки зцілень від різних згубних пошестей та спасіння цілих міст від холери, пожеж, тощо.

У наш час існує багато точних списків цього образу Богородиці. Тож помолимось до Пречистої Діви Марії та попросимо Її материнського заступництва перед Її Сином, а нашим Господом Ісусом Христом. Щоб за її молитвами Спаситель визволив нашу Батьківщину від нашестя чужинців та згубних пошестей.

Молитва до Єрусалимської ікони

«Пресвята Пані Владичице Богородице, надіє всіх, хто надіється на Тебе, Заступниця сумних, Відпочинок відчайдушних, вдів і сиріт Питательнице! Вислухай і помилуй нас, грішних і недостойних рабів Твоїх, з смиренням до пречистого Твого образу припадаючи: умоли, Милосердна Владичице, Сина Твого і Господа нашого Ісуса Христа, і нехай Він відверне від нас праведний гнів Свій, хай вибачить гріхи і беззаконня наші, яко да сподобилися чеснотою Його скінчити життя наше в покаянні і отримати милість Його з усіма обраними Його, яко благословив і препрославлений єси на віки віків. Амінь».

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія