23 серпня Вселенський Патріарх Варфоломій очолив Божественну Літургію в рідному селі Агіос Теодорос на турецькому острові Імброс. В проповіді він звернувся до вірян з закликом до миру та молитви за Україну, яка страждає через війну та злочини. Патріарх наголосив на послідовній та однозначній позиції щодо конфлікту в Україні.

Засудження війни та виклик до миру в проповіді на острові Імброс

23 серпня Вселенський Патріарх Варфоломій очолив Божественну Літургію у рідному селі Агіос Теодорос на турецькому острові Імброс. Звертаючись до вірян архіпастир згадав і про Україну, повідомляє “Orthodox Times”.

“Нехай благодать Божої Матері захистить наш острів, його святу митрополію, нашу націю у всьому світі [греків – ред.], усе людство та весь світ. Особливо Україну, де війна, на жаль, лютує уже рік з половиною і де щодня вчиняються злочини. Точніше їх вчиняє держава, яка вторглась в сусідню єдиновірну країну.”, – сказав патріарх.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Його Божественній Всесвятості співслужили митрополит Імброський та Тененедоський Кирило, Мирлікійський Хризостом, Мосхонійський Кирило та архієпископ Канади Сотирій.

Наступного дня ввечері патріарх відбув до Стамбула.

Варто зазначити, що позиція Вселенського Патріарха Варфоломія щодо війни в Україні є послідовною та однозначною. Із самого початку повномасштабного вторгнення він неодноразово засуджував Росію та РПЦ, яка благословляє війну.