Огляд релігійного візиту Вселенського Патріарха Варфоломія до Афін та його участь у Міжнародній науковій конференції “ТЕОЛОГІЯ”.

Його Святість Варфоломій відвідує Грецію для важливих подій та наукового обміну

Вселенський Патріарх Варфоломій відвідує Афіни за запрошенням Священного Синоду Грецької Церкви та її Президента, Макарія. Архієпископа Афін і всієї Греції, пана Ієроніма, щоб вшанувати своєю високою присутністю та оголосити про відкриття роботи Міжнародної наукової конференції, організованої з нагоди завершення ста років видання наукового журналу під назвою «ТЕОЛОГІЯ».

Після прибуття в міжнародний аеропорт «Ел. Венізелос» в Афінах опівдні у вівторок, 10 жовтня 2023 року, Його Святість від імені Священного Синоду Грецької Церкви та її Президента прийняв преп. Митрополит Маронеї і Комотіні, пан Пантелеймон, і пан Ієронім, Лариський і Тирнавський, а від імені уряду Греції пр. Міністр освіти, релігії та спорту, пан Кіріакос П’єрракакіс.

У другій половині дня того ж дня Вселенський Патріарх прийняв Екзоха. Посла США в Греції, пана Джорджа Цуніса, з яким він обговорив поточні питання у сердечній атмосфері, у присутності преп. Митрополита Геронта Халкідонського Еммануїла і пана Паносіола, М. Екклезіарха, пана Аетія, директора Спеціального Патріаршого відомства.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Увечері Його Святість відвідав вечерю, яку він організував на честь себе та Макарія. Архієпископа Афін і всієї Греції, пана Ієроніма, президента та членів ради директорів Братства Служителів Вселенського Престолу «Панагія і Паммакарістос» за участю архієреїв Вселенського Патріархату, а також інших Автокефальних Православних Церков, які перебувають в Афінах на вищезгаданій Конференції.

У середу, 11 жовтня 2023 року, Вселенський Патріарх відвідав Афінський будинок престарілих, де його тепло зустріли президент і члени ради директорів Благодійного Товариства Афінського Притулку для престарілих.

У них взяли участь виховний міністр соціальної згуртованості та сім’ї Греції, пані Софія Захаракіс, шановний мер Афін, пан Костас Бакояніс, члени парламенту, донори закладу, його співробітники та ув’язнені.

Під час короткої церемонії, яка відбулася у святій церкві Святого Андрея в приміщенні будинку престарілих, президент благодійної організації, пан Спиридон Хамакіотіс, звернувся до Його Святості з теплими словами, а генеральний директор, пан Константінос Солдатос, зачитав рішення Ради директорів, за яким Патріарха було нагороджено найвищою відзнакою “Великого Милостивого”, а також медаллю Святого Андрія Первозванного.

У своєму спростуванні Його Святість, подякувавши за почесті, послався на важливість милосердя для християн.

Після цього він пішов до церкви Святого Ніколаса Вселенського Патріархату, де висвятив Ендима. Пана Георгіоса Прокопіу, корабельного майстра, Господу Магістру Святої Великої Церкви Христової.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Були присутні ієрархи, духовенство, ченці та монахині, Етимол. Пан Атанасіос Мартінос, Президент Братства Служителів Вселенського Престолу «Панагія і Паммакарістос», з членами Ради Директорів, Досточ. Пан Ніколаос Патерас, донор реставраційних робіт церкви Святого Ніколаса, і низка архонтів M.t.X.E., Exoch. Посол Великої Британії, Ексел. Містер Меттью Лодж, Edm. Арістос Касміроглу, заступник губернатора гори Афон, та натовп віруючих.

У своїй промові Патріарх підкреслив важливу роль архонтських чиновників у підтримці місії та роботи M.t.CHE, а також звернув особливу увагу на успішний курс нового архонта, який походить зі Смирни, у судноплавному секторі.

Опівдні Вселенський Патріарх під час спеціальної церемонії, що відбулася в залі “Асоціації афінян” у Плаці, був нагороджений почесним доктором кафедри збереження пам’яток старовини та творів мистецтва Школи прикладного мистецтва та культури Університету Західної Аттики в присутності великої кількості гостей.

До Його Святості звернулися ректор Університету, професор Панайотіс Калдіс, декан Школи прикладного мистецтва та культури, професор Георгіос Фокорелліс, та президент Департаменту збереження старожитностей і творів мистецтва, професор Стаматіос Боятзіс. Еллогім представив роботу та ініціативи Патріарха, професор пані Стефанія Глуверакіс.

Після цього послідувало спростування Його Святості щодо місця ікони в богослужінні та її богословського значення, і він подякував Університету Західної Аттики за честь, а також “Асоціації Афінян” та її Президенту, Едім. Пану Елефтеріосу Скіадасу за нагородження цією Золотою медаллю.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Перед офіційним обідом, який відбувся в рамках почесного заходу, Його Святість зустрівся з Екзохом. Міністром освіти, релігійних справ і спорту, паном Кіріакосом П’єрракакісом. На зустрічі також були присутні прп. Митрополит Герон Халкидонський Еммануїл і Паносіол. М. Екклезіарх, пан Аетій, Директор Особливої Патріаршої Канцелярії.

Патріарший ескорт складається з прп. Митрополита Герона Халкідонського пана Еммануїла та Лаодікійського пана Феодоріта, директора Представництва Вселенського Патріархату в Афінах, пана Паносіола. М. Екклезіарх, пана Аетія, Директора Особливої Патріаршої Канцелярії, преп. Протопресвітер Вселенського Престолу, пана Елефтерія Хрисохуса, Єрол. Патріаршого диякона Епіфанія Камяновича, Тим. пана Ніколаос-Георгіоса Папахрісту, директора Управління преси та комунікації Вселенського Патріарха, та високочесний пан Хрисовалантіс Гулгіон, один із секретарів Патріархату.

Джерело: ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟN ΠΑΤΡΙΑΡΧEION