У цю особливу дату, 13 жовтня, православні християни святкують Іверську ікону Божої Матері. Цей образ, який має багату історію та численні чудеса, займає особливе місце в серцях віруючих. За легендою, він пов’язаний з апостолом Лукою та дивовижними подіями на Святій Горі.

Історія цієї благодатної ікони та її вплив на віруючих

13 жовтня: Свято Іверської ікони Божої Матері

Історія Іверської ікони Божої Матері – дивовижний образ з благодатними чудесами

Усього дня святкування православні християни вшановують Іверську ікону Божої Матері, образ з багатою історією та численними чудесами. Ця ікона займає особливе місце в серцях віруючих, а історія її створення і об’єктивні події, пов’язані з нею, надзвичайно цікаві.

За легендою, ще за свого земного життя Діва Марія благословила святого апостола Луку написати образ Її. Апостол Лука виконав це завдання, і коли він представив ікону Богородиці, Пресвята сказала, що благодать і сила Господа завжди будуть із цим образом.

Але це лише початок історії ікони. У 980 році була заснована Іверська обитель на Святій Горі, завдяки знатним іверцям і їхньому видінню вогненного стовпа, що сходив до неба. Знатні ченці живими свідками цього видіння не могли залишити ці події без уваги. Відгукнувшись на їхню молитву, Богородиця дарувала їм свою ікону.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Святий Гавриїл Грузин, старець обителі, отримав від Богородиці вказівку в сні взяти ікону і встановити її в храмі. Ікону називали “Портаїтіссою” або “Воротарницею”, оскільки вона була встановлена над воротами монастиря і кілька разів переносилася туди незважаючи на зусилля вірян.

Історія обитель свідчить про чудеса та благодійність Матері Божої. Її образ останніми століттями став відомим в усьому Православному світі, і його копії можна знайти в численних храмах і монастирях.

Іверська ікона Божої Матері викликає велике трепетання та розкаяння у віруючих, а її історія – джерело надії та віри. Вона є символом заступництва Богородиці і благодаті для всіх віруючих. Історія цієї ікони служить нагадуванням про величні чудеса та Божу любов до своїх послідовників.

У день свята Іверської ікони Божої Матері, віряни моляться перед її образом і вшановують святиню, пам’ятаючи історію, яка стоїть за цим чудовим образом.

Іверська ікона Божої Матері – чому її вважають чудотворною


Відомо багато випадків допомоги ікони Божої Матері в Іверській обителі: чудесним чином поповнювалися запаси пшениці, святиня зцілювала хворих, рятувала монастир від варварів. За легендою, коли перси взяли в облогу монастир з моря, ченці звернулися до Божої Матері, і страшна буря з нізвідки затопила ворожі кораблі.

Воєначальник Амір, який залишився в живих, розкаявся і пожертвував багато золота і срібла на будівництво монастиря:

О Пресвята Діво, Мати Господа, Царице Небес і землі! Зглянься на багатостраждальне зітхання душ наших, подивися з висоти святої Твоєї на нас, що з вірою і любов’ю поклоняємося пречистому образу Твоєму. Ось бо, в гріхи занурені і скорботами обтяжені, дивлячись на образ Твій, як на Тебе живу, що перебуваєш між нами, приносимо смиренні наші моління. Бо не маємо ні іншої помочі, ні іншого заступництва, ні втіхи, тільки Тебе, о Мати всіх скорботних і обтяжених! Поможи нам, немічним, утамуй скорботу нашу, настав на шлях праведний нас заблудлих, вилікуй і спаси безнадійних, даруй нам останок часу життя нашого у мирі та тиші проводити, подай християнську кончину, і на Страшному суді Сина Твого явися нам милосердною Заступницею, щоб завжди оспівували, величали і славили Тебе як благу Заступницю християнського роду зі всіма, що догодили Богові. Амінь.

Молитва до образу “Іверська ікона Матері Божої”

О Пресвята Владичице Богородице! Прийми недостойну молитву нашу, і збережи нас від наклепу злих людей і від раптової смерті, і даруй нам перш кінця покаяння. На моління наше змилосердься і радість замість печалі даруй. І визволи нас, Владичице, від усякої біди та напасті, скорботи та хвороби, і від усякого зла. І сподоби нас, грішних рабів Твоїх, одесну стати у Другому Пришесті Сина Твого, Христа Бога нашого, і спадкоємцями бути Царства Небесного і життя вічного з усіма святими у нескінченні віки віків. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія