А.Ф.Панайотіс, Вселенський Патріарх та ін. Варфоломей очолив сьогодні, 9 серпня 2023 року, Божественну літургію, яка відбулася на Метохії І монастиря Святого Пантелеймона Афонського, що в Галаті Міської, на свято пам’яті Святого Пантелеймона Яматикського згідно з Юліанський календар. Паносол відслужив Божественну Літургію. M. Sygellos Пан Яков і велика кількість російськомовних віруючих відвідували храм.

У своїй промові Його Святість висловив радість, що він перебуває в Метохії Святого Пантелеймона, щоб святкувати з християнами спільноти.

«Ми прославляємо Святого Бога, який вимагає, щоб цього року ми зустрілися і помолилися разом у цій святкуючій церкві Святого Пантелеймона. Ми дякуємо Святому Богу, що від цього дня минулого року до сьогодні тут могло статися багато і дуже неприємних речей, як, на жаль, і в інших частинах світу.

Ми знову зустрічаємося тут сьогодні, через рік, з любов’ю, миром і радістю. Зібрав нас святий цілитель Пантелеймон, який, як і інші святі лікарі та безсрібники, зцілює не тільки недуги тіла, а й душі. І саме святі на чолі з нашою Дівою Марією живлять нас своєю благодаттю і підтримують наші душі. Сьогодні я прийшов від Ліхтаря, від осідку Матері-Церкви, і несу вам її побажання та благословення, дорогі християни.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Але я також передаю вам побажання та вітання з сьогоднішнім святом інших ваших православних братів, які живуть у цьому місті, римлян, грузинів, українців, румунів і всіх наших братів, з якими ми пов’язані спільною православною вірою. . Усі ці наші брати, коли прийшли й оселилися тут, у нашому Місті, знайшли затишок і тепло в обіймах Матері-Церкви. Ми дали їм церкву, і вони виконують свої релігійні обов’язки своєю мовою, мовою своїх батьків, відповідно до своїх звичаїв і звичаїв.

Ваша, російськомовна парафія тут, у Галаті, і болгаромовна парафія нашого міста є найстаршими, а всі інші, які я перерахував, були засновані в останні роки». з якими ми пов’язані спільною православною вірою. Усі ці наші брати, коли прийшли й оселилися тут, у нашому Місті, знайшли затишок і тепло в обіймах Матері-Церкви. Ми дали їм церкву, і вони виконують свої релігійні обов’язки своєю мовою, мовою своїх батьків, відповідно до своїх звичаїв і звичаїв.

Ваша, російськомовна парафія тут, у Галаті, і болгаромовна парафія нашого міста є найстаршими, а всі інші, які я перерахував, були засновані в останні роки»., – сказав Його Святість у своїй короткій промові та додав:

«Сьогодні святого Пантелеймона ми думкою прямуємо до гори Афон, де я неодноразово бував. Після того, як я став Патріархом, з ласки Божої я вісім разів був паломником на горі Афон. І особливо сьогодні ми подумки відвідуємо монастир Святого Пантелеймона, метохом і продовженням якого є ваша тут парафія. Особливо вітаю ігумена монастиря Святого Пантелеймона, дорогого отця Євлогія, якого ми з любов’ю згадуємо за роки його служіння тут.

Бажаємо як отцю на Афоні, так і всім нам тут, у місті Костянтині, щоб святий Бог зберігав нас об’єднаними своєю любов’ю. Отче Миколаю, разом з отцем Алексієм я дякую вам за теплий прийом і за ваші дари любові. Дякую також шановному о. Найчеснотніший, тому що він завжди поруч із вами, а ви поруч із ним і пасете від імені Матері-Церкви наших російськомовних братів тут і паломників, які час від часу проходять через наше місто. Христос серед нас».

Раніше Метохіаріс Осіол. Отець Миколай привітав Його Святість теплими та сердечними синівськими словами. «Від глибини душі і серця ми дякуємо Вам, Ваша Святосте, що, незважаючи на Ваш важкий графік і Вашу багатовідповідальну працю, Ви прийняли запрошення і прийшли на душпастирство з Вашим батьківським і патріаршим бажанням і благословенням. Від імені настоятеля нашого І. монастиря отця Євлогія, братії та парафіян дякуємо вам за вашу любов до нас і просимо ваших святих молитов», – сказав, між іншим, отець Ніколаос .

Потім Святіший владика освятив святковий стіл, який приготували отці І. Метохій.

Джерело: ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟN ΠΑΤΡΙΑΡΧEION