Митрополит Павло Лебідь з Української православної церкви викликав обурення серед громадських активістів через звинувачення глави ПЦУ у ворожнечі до українського народу та погрози журналістам під час служби. Голова громадської організації “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” закликала до мирного вирішення конфлікту, але митрополит Павло Лебідь не вперше опинився в центрі скандалу через свою поведінку та висловлювання.

“Паша-мерседес” поводиться агресивно, роздратовано, нервозно -це все стан психічної дезорганізації на фоні перенапруження та тривалої стресової ситуації

Митрополит Павло Лебідь, який представляє Українську православну церкву, знову потрапив у центр уваги з приводу своєї поведінки. Відомий як “Паша-мерседес”, митрополит звинуватив главу ПЦУ, що той відчуває злість до українського народу і погрожував журналістам тим, що поб’є їх фотоапарати. Це сталося в храмі, де він проводив службу.

«Думенко – людина неписьменна, людина невихована. Серьожа є Серьожа. Він не може знати, що таке “руський мир”, він не читав нічого. Нехай прочитає “Повість временних літ”. Там Нестор Літописець дуже добре сказав. Ще не було України, Росії, а була Русь, – каже він. – І сказав Літописець: “Я хочу, щоб був руський мир”. Не російський мир. Чому? Тому що князь Володимир – це було красне сонечко, що сяє благодаттю. Така була любов спочатку в Хрещеній Русі, що Нестору хотілося, щоб ця любов підносила мир душі, світ спасіння». – сказав митрополит Павло Лебідь.

Голова громадської організації “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” Наталії Шевчук прокоментувала сьогоднішні події в Лаврі: “Павло Лебідь демонструє занадто емоційну реакцію на події, що відбуваються, і можливо потребує медичної допомоги. Можливо, кому-небудь стане в нагоді порада накапати його високопреосвященству валер’янки. Необхідно підтримувати людей в складних ситуаціях, у митрополита стрес але заклики чи використання насильства ніколи не є розв’язанням конфлікту. Сьогодні важкий час переживають всі члени УПЦ в єднанні з Московським Патріархатом, і важливо дотримуватися мирних методів розв’язання конфліктів це кращий вихід з ситуації…”

Митрополит Павло Лебідь, який є членом УПЦ, не вперше знаходиться в центрі скандалу. В минулому він звинувачував главу ПЦУ у сепаратизмі та відчуженні від українського народу. Його дії викликали обурення серед громадських активістів, які наголошують на тому, що така риторика призводить до розділів та ворожнечі серед православних українського народу.

Потрібно зазначити, що конфлікт між Українською православною церквою та Православною церквою України з корінними причинами, які пов’язані з історією України та її відносинами з Росією. Однак, намагання розбудовувати конфлікт засуджуються багатьма експертами та громадськими діячами, які наголошують на тому, що мирне вирішення конфлікту та зміцнення єдності українського народу є надзвичайно важливим завданням.

Історично Українська Православна Церква є частиною Московського Патріархату, але в 2018 році була створена Православна Церква України як автокефальна церква. Це сталося після довгих років зусиль українських вірян та державних структур, які намагалися отримати незалежність від Московського Патріархату.

Незважаючи на це, деякі представники Української Православної Церкви продовжують висловлювати негативне ставлення до Православної Церкви України та розвивати конфлікт між церковними течіями. Це заважає зміцненню єдності та сприяє поділам серед українського народу.

Загалом, необхідно шукати шляхи мирного врегулювання конфлікту та зміцнення єдності українського народу. У цьому важливу роль відіграють не тільки представники церковних угруповань, але й громадські лідери, політики та активісти. Важливо наголошувати на тому, що об’єднує, а не на тому, що розділяє. Спільна історична спадщина українського народу та на тому, що ми єдині в своєму бажанні до миру, співіснування та розвитку нашої країни.

Пресслужба “Фонду пам’яті Митрополита Мефодія”