Архієпископ Теодор Панагіотіс, Вселенський Патріарх Варфоломій, разом із Папою Франциском та іншими релігійними лідерами взяли участь у історичній молитві за єдність і мир у Вселенській церкві в Римі.

Молитва за єдність і мир зібрала релігійних лідерів у Вселенській церкві

Архієпископ Теодор Панагіотіс, Вселенський Патріарх Варфоломій, взяв участь разом із Його Святістю Папою Франциском і Його Святістю Архиєпископом Кантербері Джастіном Уелбі, а також іншими релігійними лідерами у Вселенській молитві, яка відбулася вдень у суботу, 30 вересня 2023 року, у церкві святого Петра, перед однойменною базилікою.

Екуменічна молитва, організована французькою чернечою спільнотою Тезе, в якій взяли участь тридцять тисяч молодих людей, відбулася з нагоди майбутнього 16-го Звичайного Синоду Католицьких Єпископів, який триватиме протягом жовтня на тему: “До Синодальної Церкви: суспільство, участь, місія”.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Від імені Вселенського Патріархату роботу Синоду спостерігатиме преп. Митрополит Пісидійський п. Іов, православний співпрезидент Міжнародної спільної комісії з богословського діалогу між Православною та Римо-Католицькою Церквами.

Рано вранці того ж дня, в особливо сердечній і братерській атмосфері, Вселенський Патріарх мав приватну зустріч з Папою Римським, а відразу після цього він взяв участь на площі Святого Петра в офіційній церемонії інсталяції Предстоятеля Римської Католицької Церкви двадцяти одного нового кардинала.

Опівдні Його Святість відвідав трапезу, організовану на його честь Його Ексцеленцією, посолом Турецької Республіки у Ватикані, паном Уфуком Улуташем.

Вселенський Патріарх прибув до Риму ввечері в п’ятницю, 29 вересня, прибувши з Відня у супроводі Паносіола, Митрополита п. Аетія, Директора Особливої ​​Патріаршої Канцелярії. В аеропорту Риму Його Святість зустрів преп. Митрополит Італії п. Полікарпос, який був долучений до Патріаршої свити разом з Етімолом. Володар M.t.X.E. Пан Стиліано Ефстратіадіс, кардіолог, з Америки, Panosiol. п. Андреас Пальмієрі, заступника секретаря Комісії сприяння єдності християн, та екс. Посол Греції у Ватикані пані Айкатеріні-Катія Георгіу.

Раніше у віденському аеропорту Його Святість зустрів прп. Митрополит Австрії та Екзарх Угорщини п. Арсеній та Едим. Пан Джем Ертай, радник Посольства Туреччини в Австрії.