Початок літа, у селі прибрана кожна хатинка: зелені гілки над дверима й вікнами, на воротах берізками осичина вкопана, а тільки зайдеш до хати — відчуєш аромат справжнього лісу і прадавніх трав, бо на долівці зілля, букети на вікнах, клечання на покуті й стінах. Люди святкують Трійцю. 

Свято Трійці, або П’ятидесятниці, є одним з трьох головних свят усіх віруючих християн, яке святкується по всьому світу. З самого ранку християни поспішають до церкви, щоб подякувати Богові за те, що він завжди з ними і захищає їх від бід і напастей. З храму кожен віруючий обов’язково повертається додому з тонкою гілочкою молодої берізки, яка символізує початок всього живого, світлого, нової хорошого життя.

Історія цього великого свята сягає часів святих апостолів. У біблії сказано, що на 50 день, як і передбачав Ісус, до апостолів зійшов Святий Дух у вигляді язиків полум’я, коли вони перебували в Сіонській світлиці, наділивши їх осяянням і благодаттю. Відтоді кожен з апостолів отримав можливість говорити на різних мовах світу, тим самим відкривши християнство у кожному куточку Землі.

Також на п’ятидесятий день, після Великодня, Святий Дух привів до покаяння кілька тисяч людей, які зібралися на шум біля Сіонської світлиці, які покаявшись тут же увірували і прийняли християнство. З того часу Сіонська світлиця стала першою в світі християнською церквою, а день Святої Трійці увійшов в історію як поява на Землі Новозавітної Церкви.

Фонд Пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія від щирого серця вітає усіх вірян зі святом Трійці! Бажаємо, щоб Дух Святий надихав Вас на добрі справи, наповнював серця любов’ю до ближніх, дарував кожному бажання виконувати Божу волю, ніс щастя від Бога і впевненість у майбутньому!