2 листопада відзначається день святого преподобного Маркіяна Киринейського – видатного аскета IV століття, який прожив у суворій усамітненості та прийняв двох учнів, вплинувши на багатьох віруючих своєю духовною мудрістю.

Життя, духовна практика і вплив святого Маркіяна на християнство

02 листопада – день святого преподобного Маркіяна Киринейського.

Преподобний Маркіян жив в IV столітті. Вийшовши в пустелю, він багато років провів на самоті, в безперестанних молитвах і суворому пості. Побудувавши собі малу келію, він зачинився в ній і ніколи не запалював свічки, коли ночами здійснював молитовне правило, так як Господь освітлював келію Божественним Світлом.

Через деякий час преподобний прийняв двох учнів, які оселилися поруч з ним, але як і раніше перебував у затворі. Антіохійський Патріарх Флавіан і інші єпископи просили преподобного, для користі християн, залишити своє суворе усамітнення, але преподобний не погодився. Однак, не залишаючи своєї келії, він повчав всіх, хто приходив до нього за настановою і багато-кого відвернув від єресей і привів до православної віри.

Перед кончиною преподобний Маркіян заповідав своєму учневі Євсевію поховати його таємно, далеко від келії, щоб уникнути посмертної слави і не допустити сперечань між охочими мати його останки в довколишніх храмах. Преподобний Маркіян помер в 388 році.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Молитва до Святого Маркіяна Киринійського:

Боже, очисти і зціли мене, недосконалого й грішного, бо я ніколи нічого доброго не вчинив перед Тобою, але Ти визволи й зціли мене від усього злого й недужого, і нехай буде в мені воля Твоя, щоб неосудно я відкрив уста мої грішні і славив святе ім’я Твоє, — Отця, і Сина, і Святого Духа, — нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Від сну вставши, ранішню приношу Тобі, Спасе, пісню і, припадаючи, прошу Тебе: не дай мені заснути в гріховній смерті, але пожалій мене, Ти, що добровільно розп’явся; і мене, який лежить у лінощах, підніми швидко та очисти, уздоров і спаси мене, в предстоянні і молитві. І по сні нічнім пошли мені світлий і безгрішний день, Христе Боже, і спаси мене.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія