У цій статті відзначається 32-річчя від інтронізації Вселенського патріарха Варфоломія, яка відбулася 2 листопада 1991 року в Константинополі. Стаття розповідає про цю історичну подію, а також про послужливість та відданість патріарха у всі ці роки.

Служитель Православної Церкви: Відданість і покликання Вселенського патріарха Варфоломія

Саме 2 листопада 1991 року, в Константинополі, сталася історична подія, яка відзначалася на протязі 32 років. Вселенський патріарх Варфоломій, обраний та інтронізований в цей день, взяв на себе важку відповідальність перед Православною Церквою та її паствою.

Церемонія інтронізації відбулася в переповненому патріаршому храмі на Фанарі, і цей момент позначився в історії Православ’я. Новий патріарх виголосив свою рішучість пожертвувати своєю душею за благо Православної Церкви та її вірних. Він звернувся до присутніх з проханням молитв та помічі в цьому важкому служінні.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

За 32 роки, які пройшли з того часу, Вселенський патріарх Варфоломій виявив свою відданість служінню та посвятив себе покликанню об’єднувати та керувати Православною Церквою. Він став важливою фігурою в діалозі між різними православними церковними юрисдикціями та активно сприяє екологічному рухові.

Після обрання та інтронізації на Вселенський престол, Вселенський патріарх Варфоломій відвідав гору Афон, де святий Паїсій Святогорець публічно заявив: “Бог дав нам найкращого патріарха у ці важкі роки.” Ці слова свідчать про велику повагу та визнання Варфоломія в православному світі.