Успадковавши дух мужності та віри, святі Єрмолай, Єрміпп і Єрмократ залишилися відданими своїй християнській вірі, викладаючи її навіть язичникам. Відправивши великомученику Пантелеімону святе хрещення, вони стали прикладом відданості Христу, піддаючись жорстоким катуванням та відмовившись від жертвування ідолам. Незламних душ святих ієреїв не зламав навіть смертний вирок, і вони стали свідками чуда в день своєї мученицької смерті.

Життя і подвиг преподобномучеників у часи переслідувань

Священномученики Єрмолай, Єрмипп і Єрмократ, ієреї Нікомідійські, з-поміж небагатьох, хто залишився живим після того, як за велінням імператора Максиміана (284-305) у Нікомідійській церкві було спалено 20000 християн у 303 році (пам’ять 28 грудня).

Вони ховалися у віддалених місцях і не переставали вчити язичників християнської віри. Повз будинок, у якому переховувався святий Єрмолай, часто проходив юнак-язичник Пантолеон (святий великомученик Пантелеімон; пам’ять 27 липня). Одного разу святий Єрмолай вийшов назустріч юнакові і попросив його зайти до нього в будинок.

У бесіді святий Єрмолай став роз’яснювати своєму гостеві хибність, нечестя і суєтність поклоніння язичницьким божествам. З цього дня Пантолеон став щодня заходити до святого Єрмолая і прийняв від нього Святе Хрещення. Коли відбувався суд над святим великомучеником Пантелеімоном, були схоплені і святі Єрмолай, Єрміпп і Єрмократ. Напередодні святому Єрмолаю явився Господь Ісус Христос і відкрив йому, що наступного дня він постраждає за Нього і прийме мученицький вінець.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Після святого Єрмолая схопили і привели на судилище і святих Єрмиппа та Єрмократа. Усім трьом було запропоновано відректися від Христа і принести жертву ідолам. Але вони рішуче відмовилися, сповідували свою віру в Господа Ісуса Христа і готовність із радістю померти за Нього. Язичники стали погрожувати святим ієреям муками і смертю.

Раптово почався сильний землетрус, і ідоли в капищі впали і розбилися. Про це доповіли імператору. Розгніваний Максиміан віддав святих мучеників на катування і виніс їм смертний вирок. Мужньо перетерпівши всі муки, святі ієреї – мученики Єрмолай, Єрмипп і Єрмократ були обезголовлені близько 305 року.

Молитва до святих Священномучеників Єрмолая, Єрмиппа і Єрмократа Нікомідійських

“О, святі заступники і помічники, які стоїте перед Богом і молитеся за нас, просимо вас, посередники між небом і землею, прийміть наші скромні молитви. Ви, які пройшли шляхи праведності та святості, знаєте наші радощі й скрути, маєте силу примирити нас із Всевишнім.

Ми закликаємо вас з світлим розумом і вірою у вашу благодать. Будьте нашими заступниками перед Господом, просіть про прощення за наші провини, допоможіть у наших потребах і скрутах. Освітіть наші серця, щоб ми йшли шляхами Божого Слова та дотримувалися Його заповідей.

О, святі, моліться за нас, аби ми жили достойно та служили Богові та ближнім. Нехай ваша молитва буде нашим захистом і підтримкою. Відданість вашому служінню допоможе нам витримати життєві випробування та перебороти зло. Ми сподіваємось на вашу молитву та заступництво, і завжди будемо вдячні за вашу допомогу. Амінь.”

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія