Святкування Поклоніння оковам апостола Петра та вшанування пам’яті мученика Данакта, читця церкви в II столітті. Його вірність і відданість принципам християнства стали прикладом непохитної віри, навіть у важкі часи нападу ворогів віри.

16 січня 2024: Поклоніння оковам ап. Петра та пам’ять мученика Данакта – читця церкви

Сьогодні, 16 січня 2024 р.Б., за новоюліанським календарем, Православна Церква молитовно відзначає: Поклоніння оковам ап. Петра. Мчч. Спевсипа, Єлевсипа, Малевсипа і бабці їхньої Леоніли, і з ними Неона, Турвона та Іовили (161 – 180). Мч. Данакта, читця (ІІ).

Відзначення пам’яті мученика Данакта – читця церкви, який став символом непохитної віри та відданості принципам християнства – важливий день в церковному календарі.

Данакт жив у II столітті, служачи читцем при церкві у містечку Авлон, розташованому в історичній Іллірії. Його життя стало яскравим прикладом вірності, коли на церковну громаду напала несприятлива стихія невірних.

Під час нападу ворогів віри, Данакт, розуміючи значення своєї служби, вирішив врятувати церковний посуд та цінні духовні атрибути. Проте його відданість не лише артефактам віри, але й самій вірі була випробувана долею. Він обрав стати перед ворогами, відмовившись від поклонінню ідолу.

Ця відмова стала причиною жорстокого усічення Данакта мечем. Його дух висловлювався в непохитній вірі, яка стала палітрою для кисті великого християнського життя.

Сьогодні ми вшановуємо святого мученика Данакта як символ вірності та відданості. Його приклад нагадує нам про важливість стояти міцно на шляху віри, незважаючи на труднощі та випробування, адже саме в цьому таємниця справжньої відданості Богу.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Молитва до Святого Мученика Данакта:

Милосердний Боже, ми звертаємось до Тебе в молитві, вшановуючи святого мученика Данакта – віри та відданості взірця.

Святий Данакт, великий приклад християнської твердості, молимо тебе за наше духовне сходження. Нехай твій мученицький приклад надихає нас бути твердими перед обличчям випробувань та нехай твоя молитва буде нашим захистом у вірі.

Боже, даруй нам силу та мудрість, щоб стояти міцно на шляху віри, як це зробив свого часу святий Данакт. Хай його мученицька жертва буде нашим вдячним дороговказом та підтримкою в духовному зростанні.

Ми благаємо тебе, Святий Данакт, моли Бога за нас і піднеси наші молитви до Престолу Всевишнього. Вчи нас вірити і любити безмежно, так як ти це робив своїм прикладом. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія