8 вересня – день пам’яті відомого християнського подружжя Адріана та Наталії, взірців кохання та вірності. Їх вважають покровителями шлюбу, святих молять про сімейний затишок та благополуччя.

Святі мученики жили за часи правління імператора Максиміана, який переслідував християн та жорстоко їх катував. Адріан був державним службовцем і охоронцем імператора. Вимушений бути присутнім при катуваннях та численних стратах християн, Адріан бачив як мужньо мученики приймали свою долю та страждали за Христа. Зацікавлений, він почав розпитувати у в’язнів про християнську віру. Під час однієї такої розмови Адріана торкнулася благодать Божа і він щиро повірив у Господа. Не боячись гніву імператора та страшних катувань майбутній мученик сказав, що він християнин і готовий померти за Спасителя.

Довго намагалися відмовити Адріана від його слів, жорстоко катували, перебивали кінцівки молотом, але марно, мученик весь час сповідував себе, як християнин. Його молода дружина, Наталія, дізналась про долю чоловіка і зраділа його вчинку тому, що сама таємно вірила в Спасителя. Наталія пишалась чоловіком, цілувала йому ноги в темниці, підтримувала молитвами та не полишала його до останнього подиху.

Після смерті тіло Адріана мали спалити, але християни таємно викупили його і захоронили у Візантії. Свята Наталія проводила біля могили свого чоловіка численні дні та ночі в молитвах. Одного дня, після довгої молитви, свята мучениця Наталія мирно відійшла до Господа.